„Kempu se zúčastnilo přes 40 hráčů a hráček ve věku 10 – 15 let. Šest trenérů si děti rozdělilo do skupin, ve kterých rozvíjelo jejich individuální činnosti. Zaměřili jsme se hlavně na driblink a hru jeden na jednoho, součástí ale byly také atletické a střelecké bloky,“ referuje šéftrenér mládeže BK Teplice Karel Suska. Součástí kempu byla i přednáška o zdravém stravování a výživě, kterou mladým sportovcům zprostředkoval známý teplický freediver, učitel i nadšený basketbalista David Vencl.

„Účast baskeťáků Slunety byla pro děti překvapením. Ústečtí hráči se aktivně zapojili do tréninku, poté dětem darovali dárky a autogramy. Dostali jsme lístky na jejich zápas s Pardubicemi, který jsme si pár dní na to náležitě užili,“ přidává Suska.

Na závěr kempu připravili trenéři pro děti soutěže, do kterých se vyznavači oranžového míče pustili i přes nastupující únavu s velkou chutí. „Celý trenérský štáb byl nadšen z průběhu kempu a pevně věří, že se nám to vrátí v mistrovských zápasech, ve kterých hráči zúročí nabyté dovednosti,“ zakončuje Suska.