Zdeňku, Konečný používá při tréninku peprné výrazy, svým svěřencům nadává, aby ze sebe dostali to nejlepší. Jak to snášíte vy?
Mně je to jedno. Odmalička jsem na buzeraci v uvozovkách zvyklý, protože jsem hrál hokej a tam je to to samé. Na konci roku jsem přemýšlel a bavili jsme se o tom i s tátou, že ten přístup a příprava nejsou takové, jaké by měly před olympiádou být. I my jsme došli k názoru, že Lukáš by byl dobrá cesta. Chtěl jsem ho sám oslovit a dva dny nato jsem se dozvěděl, že nás bude trénovat, takže pak už nebylo co řešit. Přesně tohle jsem chtěl.

Jaké jsou vaše slabiny, které by měl Konečný odbourat a posunout vás dál?
Každopádně má zkušenosti. Jeho tréninky mají smysl, dokáže vás vyhecovat. Je prostě dobrej.

Konečný tvrdí, že čeští boxeři nejsou připraveni na to, aby dokázali vyhrát několik zápasů po sobě a proto nemají z ME nebo MS medaili…
U profesionálů máte zápas a pak třeba tři měsíce volno a do dalšího zápasu jdeme čerství. U nás jeden den boxujete, pak ještě jdete dodělat váhu, a druhý den máte ráno vážení a znovu zápas. Je jasné, že cítíte únavu, něco vás bolí a musíte to překonat. Právě to, jak jsou ty tréninky s Lukášem tvrdé, by mělo hodně pomoct.

V čem jsou ty tréninky fyzicky náročnější než na co jste byl zvyklý?
To se nedá říct, prostě na sobě cítím po tréninku větší únavu. Třeba se běhají delší vzdálenosti a aparáty se dělají v jiném tempu. Lukáš dokáže vyhecovat a je tam i větší respekt.

Věříte, že se díky jeho metodám dostaví výsledky?
Svou roli hraje i štěstí a psychika. Myslím si ale, že to pomůže o nějakých deset procent, což je docela dost.

Může vám pomoct i ve vašem přechodu k profesionálům, kam byste chtěl po olympiádě v Londýně zamířit?
Teď jsou prioritou olympijské hry, uvidíme, co bude dál. Taky se uvidí, jestli budeme mít ty podmínky, o kterých česká federace mluví (reprezentace se má starat o nejlepší amatérské boxery a finančně je podporovat – pozn. red.). Neříkám, že k profíkům půjdu. Mým jediným cílem teď je dostat se minimálně do osmičky na mistrovství světa a tím se kvalifikovat na olympiádu.

Na oplátku za to, jak se o vás bude reprezentace starat, požaduje po vás, abyste boxu obětovali úplně všechno. Konečný navrhuje dokonce jedenáct tréninkových jednotek týdně…
S tím nemám problém. Takhle už jsem trénoval, teď je to akorát tvrdší, což je určitě lepší a posune mě to výš. Je to super, akorát by mohl být problém s tím, jak to skloubit se školou. Třeba ráno jdu na zkoušku, pak na trénink a odpoledne znovu na zkoušku. Pokud to půjde, udělám maximum pro to, abych se na olympiádu dostal.

Loni jste boxoval i budesligu, kde si vás pochvalovali. Budete dál jezdit na zápasy do Německa?
Je v tom menší problém. V bundeslize udělali pravidlo jednoho cizince a v mém týmu mají na čtyři roky podepsaného Litevce, takže jsem ho musel opustit. Pomohli mi ale sehnat nový tým, kterým je třetiligový Cottbus. Už 22. ledna mám za ně boxovat v Chemnitzu. Plyne z toho finanční přínos a hlavně jsou ty zápasy kvalitní, takže mi to v přípravě jen pomůže.

Jak se cítíte ve vyšší váhové kategorii? Už jste se rozhodl, jestli v „69“ zůstanete?
Republiku jsem vyhrál, ale zatím nedokážu posoudit, jak na to budu v mezinárodním ringu. Chci vyzkoušet jeden mezinárodní turnaj nejspíš v Maďarsku, jestli na to mám. Pokud bych se necítil dobře, tak se vrátím zpátky do „64“.