Po příchodu na závodiště vyfasovali oba redaktoři kukly a helmy, dostali od lektorů potřebné pokyny, zasedli do kokpitu a vyrazili na trať. „Všiml jsem si, že tu mají majitelé trati věnce ze závodů, které vyhráli v Mistrovstvích ČR. Tak trošku jsem si před startem říkal, že bych si měl nějaký vybrat na hrob, kdybych náhodou boural,“ vtipkuje s odstupem času Bílek.

Na trati byl ale nejrychlejší. „Byli jsme tři jezdci. Já, Fanda a neznámý klučík, který si asi přišel jen tak ozkoušet, co motokára umí. Fanda na to hned od začátku dupnul a kroužil tratí jako ďábel. Neměl jsem šanci. Dokonce mě předjel i ten neznámý chlapec žákovského věku,“ nechápe Martin Košťál. „Ale to je tím, že jsem se soustředil na fotografa. Pózoval jsem mu a logicky jsem tak ubral na rychlosti,“ dodává se smíchem. A co na to fotograf Zdeněk Traxler, který se s redaktory vypravil na „místo činu“? „Martin se fotil dobře, jel pomalu. Zachytit Fandu bylo horší, místo něho mám na fotkách jen žíznivou čáru,“ popisuje s nadsázkou.

„Motosport mě nikdy nelákal. Návrh na vyzkoušení nového zážitku jsem proto přijal s ledovým klidem. Po absolvování závodu můžu říct, že to bylo super! Řítit se po pět set metrů dlouhé trati vysokou rychlostí je výtečný adrenalin, který vám dokonale vyčistí hlavu,“ říká sporťák František Bílek, který nakonec absolvoval devět kol s průměrnou rychlostí 30,91 km/h, tedy téměř 10 km/h pomaleji, než je rekord okruhu. „Trošku jsem měl obavu, abych se při svých 190 centimetrech a více než metráku živé váhy do motokáry nasoukal. Nakonec se to ale podařilo. Když v tom sedíte, tak se vám zdá rychlost poměrně velká. Nejvíc se prý dá jet 60 km/h. I tak mi připadalo, že jedu rychleji. Doufám, že teď nebudu mít problém v běžném silničním provozu a nebudu chtít také závodit,“ culí se Bílek.

Také Martin Košťál je z motokár nadšený. „Sice nám chvíli trvalo, než jsme se do toho dostali, ale pak to stálo za to. Určitě si to ještě někdy zopakuji a do kokpitu motokáry zase usednu,“ těší se na další jízdu. Motokárou si může zazávodit každý „Osoby mladší 15 let musí mít písemné svolení rodiče k jízdě v motokáře. Řidičský průkaz není potřeba. Motokára má dva pedály - levý brzda, pravý plyn. V motokáře se neřadí,“ řekl Aleš Burger, spolumajitel motokárového okruhu pro veřejnost v Teplicích a dodal: „Od roku 2008 máme tým Wasabi Racing Team pro vytrvalostní závody při Mistrovství ČR. V mistrovství držíme průběžně bronzovou příčku.“


VYHRAJTE ŠEST JÍZD NA MOTOKÁŘE!


Okruh WASABI KART
pondělí - pátek : 13.00 - 21.30
sobota - neděle : 11.00 - 21.30
Motokára 210CC Subaru – 10 minut / 170 Kč
Motokára Racing 390CC Honda – 10 minut / 250 Kč
Dětská motokára – 5 minut /80 Kč

Soutěžní otázka zní: Kde je teplický okruh WASABI KART?
a) U Olympie v Teplicích b) Na Barboře u Duchcova c) V Dubí

Odpovědi posílejte na Teplický deník Kapelní 4, Teplice, nebo e-mailem na teplicky@denik.cz a to do 11.7. 12:00. Tři výherci (redakce vylosuje) dostanou po dvou voucherech na jízdu na motokáře. Napište celé jméno, adresu a mobilní kontakt. Předmět emailu: motokáry.