Předkládáme vám nominace sportovců, jak nám je zatím poslaly sportovní kluby a organizace. Výčet všech úspěchů samozřejmě není a ani nemůže být kompletní. Pokud tedy máte svého favorita, kterého v nominaci nenajdete, zvolte právě jeho! A pokud byste rádi, aby se objevil ve zveřejněné nominaci, napište nám na adresu frantisek.bilek (zavináč) denik.cz, doplníme jej. Aktualizovaná nominace během ledna ještě několikrát vyjde v tištěném Teplickém deníku, stejně tak i hlasovací kupóny.

Ty nám můžete zasílat kompletně vyplněné až do 29. ledna. Vyplněny musí být všechny kolonky, jinak je zbytečné kupon posílat. Nebereme ani kopie! Hlasovací lístek posílejte na adresu Teplický deník, Kapelní 4, 415 00 Teplice nebo jej vhoďte do poštovní přihrádky u vchodu do redakce.

Galavečer se uskuteční v pondělí 15. února od 18 hodin v teplickém Krušnohorském divadle. Čtenáři Teplického deníku se pochopitelně dostanou do hlediště zdarma.
Produkci má na starost opětovně agentura SPORT ACTION s.r.o., spolupořadateli jsou tradičně ČESKÁ UNIE SPORTU a REGIONÁLNÍ DENÍK. Významným vyhlašovatelem je také město Teplice spolu s krajským úřadem, bez jejichž práce a finanční podpory by se podobná anketa nemohla pořádat. Anketa má tradičně šest kategorií; jednotlivci dospělí, družstva dospělí, jednotlivci mládež, družstva mládež, trenér roku, handicapovaný sportovec a masters.

Z hlasování čtenářů se navíc zrodí Sportovní hvězda Deníku.

Dospělí – jednotlivci

Jan Anger (SK Vzpírání Teplice) – 4. místo MČR, Vítěz VC Nové Role, vítěz VC Plzně, Stálý účastník „A"mužstva, vybrán do TOP 12.

Jiří Baran (SK Bosnia Online EU Teplice, plážová kopaná) -
Mladý a talentovaný teplický hráč se svými výkony za SK Bosnia Online EU Teplice v Superliga Beachsoccer FAČR 2015 předvedl parádně a vysloužil si tím pozvánku do reprezentace České republiky Beachsoccer, kde se blýskl brankou proti Turecku v dresu reprezentace v Evropské lize plážové kopané.

Jaroslav Bžoch (RLC Dragons Teplice, rugby) – Opora svého týmu a reprezentant ČR.

Miroslav Červenka (SKP Sever Teplice, sportovní střelba) – Mistr republiky v disciplíně velkorážní puška standardní – střelba na mizivé cíle do 300 m – zisk 403 bodů I. VT

Martin Fillo (FK Teplice) – Po letním příchodu okamžitě zapadl do základní jedenáctky žlutomodrých a začal střílet branky. Momentálně je nejlepším střelcem týmu, předvádí výborné výkony.

Tomáš Glöckner (F.C. Louka Košťany ČOS, sálový fotbal-futsal) – Vedoucí střelec Krajské ligy ročníku 2015-16.

Ondřej Jurčík (HbC Rondo Teplice) – Opora Ronda v klíčových fázích sezony. Na hřišti nepomáhá pouze bodovými příspěvky, ale také svou fyzickou hrou, kterou je známý i v litvínovské hokejové Vervě.

Ondřej Kočka (OK Kart Teplice, motokáry) – 1. místo v Moravském poháru, kategorie Super Rok, 1. místo na Zimním poháru, start na mezinárodním finále v italském Lonatu, účastník závěrečného závodu světové serie WSK v italské Adrii.

Jan Konečný (F.C. Louka Košťany ČOS, sálový fotbal-futsal) – Nejlepší střelec Krajského finále Českého poháru.

Admir Ljevaković (FK Teplice) – Neúnavný dříč, který je již každoročně oporou teplických barev v nejvyšší soutěži. Kromě skvělé práce v defenzivě přidává také důležité branky.

Vít Mrákota (SK Zápas Teplice) – 3. místo na Mistrovství ČR seniorů ve volném stylu v kategorii do 97kg, opora stříbrného družstva seniorů v 1. lize seniorů ve volném stylu.

Dušan Petráš (Duchcov, turistika ) - Evropský mistr chodec, účastník 5 turistických olympiád a 2 europiád, zlatá medaile 2015 za účast na 21 mezinárodních pochodech v Evropě a v Asii.

Václav Polák (Teplice, box) – V březnu vyhrál mezinárodní titul WBU. Poté se zranil a v boxu pokračuje jako trenér, založil si svou stáj.

Jan Rejnart (SK Zápas Teplice) – 2. místo na Mistrovství ČR seniorů ve volném stylu v kategorii do 70kg, člen stříbrného družstva seniorů v 1. lize seniorů ve volném stylu.

Michal Salák (Balticflora Teplice, futsal) – Na jaře se výrazně podílel na krasojízdě Balticflory, kterou zastavila až ve finále Chrudim.

Hakim Saleh (AK Bílina, atletika) – Na MČR v hale i na dráze vyhrál běh na 800 m. ME juniorů mu uteklo o necelou vteřinu. Je zařazen do vrcholového centra mládeže, do špičky patří i mezi dospělými, kde je v tabulkách aktuálně dvanáctý.

Štefan Szebista (SK Zápas Teplice) – Mistr ČR seniorů ve volném stylu v kategorii do 86kg, opora stříbrného družstva seniorů v 1. lize seniorů ve volném stylu.

Štěpán Vachoušek (FK Teplice) – Bývalý reprezentant ČR, mistr Evropy do 21 let, účastník EURA 2004. Obdivuhodně se dokázal vrátit po těžkém zranění v roce 2014 (přetržená Achillova šlacha) a je nepostradatelným lídrem prvoligového týmu. Dokáže zúročit všechny zkušenosti z prestižních zahraničních angažmá, mj. v Olympique Marseille. Podzim mu vyšel parádně.

Michal Vaníček (HbC Rondo Teplice) – Brankář, který vysokým procentem úspěšnosti zásahů pomáhá svému týmu porážet soupeře s minimálním počtem obdržených branek.

Tomáš Vavrinec (Baník Modlany, fotbal) – Nejlepší střelec v krajském přeboru pro rok 2015. Fotbalista, v němž dříme velký potenciál.

David Vencl (Teplice, freediving/nádechové potápění) – Účastník Mistrovství České republiky.

Petr Veselý (Glassmann TT Teplice) – Vyhrál závody Glaassmann Triatlon a Triatlon v Mariánských Lázních. Byl třetí v závodu Hamrman triatlon a čtvrtý v závodu Hopman triatlon. Na mezinárodním závodě Ironman Mallorca obsadil ve své kategorii, muži 25 – 29 let, 10. místo z 1800 finišerů. Oddíl Glassman Triatlon team Teplice dlouhodobě úspěšně reprezentuje a jeho výkonost má stoupající tendenci.

Jakub Voráček (SK Bosnia Online EU Teplice, plážová kopaná) - Kapitán SK Bosnia Online EU Teplice a obraný pilíř mužstva plážové kopané a futsal. Voráček se zůčastnil všech soutěži se svým klubem a napomohl maximálně týmu k nejlepším možným umístěním.

Jan Zajan (SK Vzpírání Teplice) – 3. místo MČR, 1. místo MČR masters, vítěz VC Nové Role, nejlepší ligový závodník oddílu.

Jiří Zemánek (KK Hvězda Trnovany, kuželky) – Opora družstva mužů, které hraje 2. kuželkářskou ligu. V uplynulém soutěžním ročníku 2014/2015 byl klasifikován jako třetí nejlepší hráč 2. ligy s průměrem 579 kuželek/zápas a jako druhý nejpotřebnější hráč 2. ligy, když dosáhl na 19 výher z 22 zápasů.

Jana Ziegelheimová (SDM Bílina, kendó) – Má za sebou další velmi úspěšnou sezonu. Obhájila 1. místo na MČR žen (již pátý rok v řadě) a zároveň získala 3. místo na MČR v kategorii open. Téměř 2 roky nebyla poražena ženou v zápase, což je zcela unikátní i na evropské úrovni. Vyhrála velice silně obsazený turnaj v Budapešti – Hungary cup, kdy ve finále zdolala i úřadující vicemistryní Evropy z roku 2014. Vynikala i na domácí scéně.

Dospělí – kolektivy

AK Bílina, družstvo mužů (atletika) – Bílinští se jako jedni z mála přes třicet let můžou pyšnit tím, že nesestoupili z první ligy. V sezóně 2015 navíc navázali na své dávné úspěchy a suverénně drtili soupeře při jednotlivých kolech; přehledem svoji skupinu první ligy vyhráli.

SDM Bílina, kendó – Vít Máliš, Martin Dunka, Jan Fizek, Jana Ziegelheimová, Jindřich Ziegelheim. Tým obsadil ve veliké konkurenci senzační třetí místo na MČR.

Baník Modlany (fotbal) – Třetí tým krajského přeboru.

FC Balticflora Teplice (futsal) – V sezoně 2014/2015 byli Vlci k neporažení, ve finále ale svůj cíl nesplnili a s Chrudimí prohráli 1:3 na zápasy. Před startem nového ročníku prezident klubu Michal Žák svůj tým odhlásil z nejvyšší soutěže, nyní Tepličtí hrají pouze krajský přebor.

Internazionale Teplice (futsal) – Nováček krajského přeboru je v krajském přeboru na špici tabulky, hraje ofenzivní a líbivý futsal.

SK Dubí (hokejbal) – Vítěz okresní hokejbalové soutěže, ve finále zdolal Perlu Řetenice, svého velkého rivala.

FBC Teplice (florbal) – Nováček divize si vede velmi dobře, do haly Na Stínadlech láká dobrými výkony své fanoušky.

SK Vzpírání Teplice – šesté mužstvo ligové tabulky je jedním z nejlepších oddílů v republice.

SKP Sever Teplice (sportovní střelba) – Družstvo ve složení Miroslav Červenka/Martin Vecko se stalo mistry republiky v disciplíně Velkorážní puška standardní – střelba na mizivé cíle do 300 m – zisk 732 bodů (403 + 329).

SK Bosnia Online EU Teplice (plážová kopaná) - Mužstvo plážové kopané SK Bosnia Online EU Teplice má za sebou parádní sezónu 2015, kdy po umístění se na 4. pozici nejvyšší tuzemské soutěže Superliga Beachsoccer FAČR 2015 mužstvo vyhrálo Český pohár Teplice a v celorepublikovém finále Český pohár Beachsoccer FAČR 2015 získalo bronzovou 3. pozici. Mužstvo závěr roku zakončilo účastí na elitním mezinárodním turnaji Prague Beachsoccer Tournament 2015, kde obsadili 5.místo a utkali se s velikány Grasshoper Zurich , BS Bohemians 1905 a dalšími špičkovými mužstvy z Evropy.

Sokol Unčín (fotbal) – Vítěz okresního přeboru.

FK Teplice – Teplický prvoligový tým na podzim opět začal bavit diváky, předvádí ofenzivní fotbal a vysoký pressing. To, že se mu nevedlo výsledkově, je výsledkem přestavby; hra mužstva ještě má své mouchy.

HbC Rondo Teplice (hokejbal) – Po třetím vítězství v 2. Národní hokejbalové lize se klubu podařilo získat prostředky na 1. ligu. Ve druhé nejvyšší soutěži si na podzim Rondo nevedlo špatně, doma bylo k nepřemožení. Dlouhodobým cílem je postup do Extraligy.

RMK Krupka (raketové modelářství) – Sběratel medailí z MČR,ME,MS.

FK Kostomlaty (fotbal) –Třetí tým divize žen vykazoval na podzim výbornou formu.

SK Zápas Teplice – Družstvo mužů získalo druhé místo na MČR seniorů ve volném stylu pro rok. Byla to již sedmnáctá medaile v řadě.

KK Hvězda Trnovany, družstvo mužů (kuželky) – Účastník 2. kuželkářské ligy, v uplynulé sezoně 2014/2015 skončil na 3. místě. Cílem družstva je postup do 1. kuželkářské ligy.

Mládež – jednotlivci

Karel Adam (Teajang Teplice, taekwondo) – Mistr ČR 2015 ve váze do 63kg, 9. místo na Mistrovství Evropy juniorů ve váze do 59kg, člen reprezentace juniorů, 5. místo Croatia Open (G1 turnaj bodovaný do světového žebříčku), 7 zlatých medailí z ostatních zahraničních a českých turnajů.

Pavel Albrecht (SK Judo Teplice) – Nadějný judista s velikým srdcem. 2. místo v Českém poháru mladších žáků 2015, 3. místo na Přeboru České republiky.

Gabriela Aigermanová (Šerm Teplice) – Mistryně ČR v kategorii mladší žačky, 2. místo v kategorii žačky.

Josef Balcar (Šerm Teplice) – Výborný sportovec se skvělým charakterem, stává se oporou oddílu při práci s těmi nejmenšími šermíři. Na MČR kadetů byl druhý, v kategorii juniorů získal čtvrté místo. Reprezentoval na MS Taškent i na ME Maribor 48. místo. Zařazen do vrcholového střediska mládeže a reprezentačního družstva.

Lukáš Baloch (AK Duchcov) – 1. místo Mladé Běkodo Teplice – z pěti závodů pět vítězství. Dosáhl na stupně vítězů i na ostatních závodech mládeže.

Michal Bílek (FK Teplice) – Věkem ještě dorostenec, ale je již stabilní součásti týmu v Juniorské lize. Defenzivní záložník budoucnosti.

Lukáš Doskočil (SK Vzpírání Teplice, vzpírání) – Juniorský reprezentant ČR.

Martin Dunka (SDM Bílina, kendó) – Martin je aktuálně na třetím místě Národního poháru kendó – průběžné a měnící se pořadí pro nominaci na příští MČR. Vedoucím reprezentace bude nominován na mistrovství Evropy pro rok 2017.

Anas Hamdi (Taejang Teplice, taekwondo) – Mistr ČR 2015 ve váze do 59kg, 5.místo na Mistrovství Evropy kadetů ve váze do 57kg, účast na Mistrovství Světa kadetů ve váze do 61kg, člen reprezentace juniorů, 3.místo Dutch Open (G2 turnaj bodovaný do světového žebříčku), 3.místo Polish Open (G1 turnaj bodovaný do světového žebříčku), 4 zlaté medaile z ostatních zahraničních a českých turnajů.

Martin Hanák (SK Judo Teplice) – Nadějný mladý judista, neúnavný bojovník a srdcař starší žák, který sbírá medaile i v kategorii dorostenců. 2. místo v Českého poháru starších žáků, 7. místo v Českém poháru dorostenců, 3. místo na Mistrovství České republiky dorostenců, 2. místo na Přeboru České republiky starších žáků.

Pavel Jindřich (BMX Bílina) – 6. místo MČR, vítěz několika závodů ČP, 3. místo celkově Český pohár, účast na Mistrovství světa.

Daniel Jebavý (SK Zápas Teplice) – Přestože je ještě v žákovské kategorii, vybojoval 2. místo na MČR kadetů v řeckořímském stylu, v žákovské kategorii zvítězil na Turnaji talentované mládeže v Meziboří a je medailistou z Mezinárodních turnajů v ČR.

Veronika Jelínková (SK Judo Teplice) – Velice mladá talentovaná judistka, 4. místo v Českém poháru mladších žákyň, 3. místo na Přeboru České republiky.

Martin Jeřábek (TJ Lokomotiva Teplice, běžecké lyžování) – Na všech republikových závodech vybojoval medaile a obsadil 2. místo v Českém poháru staršího žactva v běhu na lyžích.

Nicol Kabelková (SK Vzpírání Teplice) – 1. místo MČR juniorů, startuje v ligovém družstvu žen, mezi ženami byla na MČR druhá.

Sára Khattibová (Taejang Teplice, taekwondo) – Mistryně ČR 2015 ve váze do 41kg, účast na Mistrovství Evropy kadetů ve váze do 37kg, členka reprezentace kadetů, 2.místo Polish Open (G1 turnaj bodovaný do světového žebříčku), 6 zlatých medailí z ostatních zahraničních a českých turnajů.

Jan Kmeť (SK Judo Teplice) – Judista, který se po vážném zranění dokázal vrátit zpět na závodní tatami. Svými výkony si řekl o pozvánku do širšího výběru reprezentace ČR. Vítěz ČP dorostenců, 3. místo na MČR dorostenců, 7. místo na MČR juniorů. Opora družstva dorostenecké ligy. Člen širšího kádru české reprezentace.

Vojtěch Košťál (AK Bílina, atletika) – Stříbrný na MČR juniorů v trojskoku. Patří k oporám áčka mužů.

Lukáš Kremla (SK Judo Teplice) – 4. místo v Českém poháru dorostenců, 3. místo na Mistrovství České republiky dorostenců. Opora družstva dorostenecké ligy, kde předváděl nejstabilnější výkony.

Michaela Kulíková (SK Pro Sport Judo Teplice) - Dlouholetá reprezentantka ČR a současná reprezentační jednička váhy do 57 kg do 21 let., na MČR startovala ve vyšší váhové kategorii a i tak obsadila 2 místo. 7. místo ze světového poháru v Praze. Vítězka ČP.

Zuzana Matějková (TJ Lokomotiva Teplice, běžecké lyžování) – Sezónu zahájila vítězstvím v obou závodech ČP v Rýmařově – v obratnostním závodě a v závodě na 4 km volnou technikou. I v dalších závodech se jí dařilo a v Českém poháru starších žákyň nakonec obsadila 8. místo.

Hanka Matoušková (1. SQ Teplice, sqash) – Česká juniorská reprezentantka do 19 let, 2. místo MČR družstev do 19 let, několik předních umístění na evropských turnajích – 2. Budapešť, 5. Norimberk, 6. Vídeň, členka prvoligového družstva žen.

Karel Matoušek (1. SQ Teplice, squash) – Mistr ČR do 11 let, reprezentant ČR do 13 let., 1. místo na českém žebříčku do 11 let, účastník několika mezinárodních turnajů, vítěz A turnaje v Olomouci a 3. místo v Brně do 13let.

Lucie Odvárková (AK Bílina, atletika) – Na halovém MČR získala stříbro ve skoku vysokém, na MČR ve vícebojích potvrdila svou všestrannost a brala čtvrté místo.

Tomáš Pecka (SK Vzpírání Teplice) – 1. místo MČR do 20 a 23 let, 2. místo Nejlepší junior Ústeckého kraje, člen A družstva mužů a družstva dorostenecké ligy.

Jan Plachý (FK Teplice) – Mladý brankář se na podzim probojoval do reprezentace do 18 let, kromě dorosteneckého týmu Teplic sbírá zkušenosti například také ve Future League.

Marek Prokeš (SK Pro Sport Judo Teplice) - 1. místo MČR starších žáků, vítěz celkového hodnocení ČP. Člen výběru ČR do 15 let.

Marek Pytlík (OK Kart Teplice, motokáry) – Na MČR byl coby nováček čtvrtý. Během sezony obsadil několik druhých a třetích míst. V poháru Autoklubu byl v kategorii KFJ čtvrtý.

Filip Ráža (Barbora Golf Club Teplice) – Podařilo se mu zvítězit na mistrovství republiky v kategorii starších žáků. Je velkým příslibem českého golfu.

Michaela Rehnová (SK Pro Sport Judo Teplice) - 1. místo na MČR do 18 let (dorost), 2. místo MČR družstev dorostenky, 3. místo MČR do 21 let (juniorky), 3. místo MČR ženy.

Marek Richter (FK Teplice) – Ještě rok a půl může působit v dorostu, ale v Teplicích je již oporou juniorky do 21 let. Kromě toho se mu daří také v reprezentačním týmu do 18 let.

Adéla Secká (KL Sport Teplice, plavání) – 1x stříbro,2x bronz z Oblastního přeboru,účastnice MČR.

Jakub Sklenář (SK Judo Teplice) – Přeborník České republiky starších žáků, 5. místo na Mistrovství České republiky dorostenců, 4. místo v Českém poháru dorostenců, 4. místo v Českého poháru starších žáků.

Vojtěch Šilhan (FK Teplice) – Mladý útočník patří do kategorie U16, ale v Teplicích hraje s o rok staršími hráči, několik startů posbíral i v kategorii U19. Je pevnou součástí reprezentace do šestnácti let.

David Štajc (Leonidas Gym Muay Thai Teplice, thajský box) – Účastník MČR.

Jan Václavík (ŠK Teplice, šachy) – Vítěz Krajského přeboru v klasickém šachu v kategorii do 10 let, postup z Mistrovství Čech na Mistrovství republiky, vítěz Krajské olympijské kvalifikace.

Ondra Vorlíček (1. SQ Teplice, squash) – Mistr ČR do 15 let, reprezentant ČR do 17 a 19 let, 23. místo (ze 72.) na ME juniorů do 19 let, 8. místo ME družstev juniorů do 17let, 2. místo MČR družstev do 19 let, v Evropském žebříčku do 15 let – 2.místo, potom do 17 let – 4. místo, v českém žebříčku 2. místo v kat. do 17 i 19 let, turnaje ESF – vítěz turnaje ve Vídni, 2.místo Praha, 3. místo Itálie a Mälmo, vítěz několika „A" turnajů juniorů v ČR 17 a 19 let, hráč 1. ligy za „A tým" 1.Sq Teplice.

Věra Zemanová (SK Pro Sport Judo Teplice) – 1. místo MČR do 18 let (dorost), 1. místo MČR do 21let(junioři), členka stříbrnáho týmu z MČR družstev dorostenek. 9. místo MS dorostenců, 9. místo EYOF, 3. místo ze světových pohárů v Rusku a Rumunsku, vítězka řady prestižních mezinárodních turnajů. Reprezentační jednička ČR své váhy. Do letošního roku vstupuje jako devátá závodnice světových tabulek.

Venuše Žitná (AK Bílina, atletika) – Na MČR dorostenek vybojovala bronz na krátkých překážkách i kouli. Nejsilnějšími zážitky byly starty na prestižních mítincích Memoriál Josefa Odložila na překážkách či MČR žen, kde se v oštěpu utkala s Barborou Špotákovou. Jejím cílem je v roce 2016 hodit oštěp za padesátimetrovou hranici.

Mládež – kolektivy

FK Teplice U19 – Teplický dorost na podzim válel v nejvyšší domácí soutěži. Trenér Lukáš Přerost vytáhl tým do horních pater tabulky, kde se pevně drží.
Shotokan Karate Do Masopust Bílina (karate) – přední tým v ČR, sběratel republikových a mezinárodních úspěchů.

1.SQ Teplice, junioři do 19 let (squash) – Družstvo obhájilo stříbrné medaile na MČR družstev juniorů v Praze (Hanka Matoušková, Filip Richtarech, Ondřej Vorlíček).

SK Vzpírání Teplice – Špičkový tým juniorské ligy.

1.SQ Teplice, junioři do 15 let (squash) – Družstvo získalo stříbrné medaile na MČR družstev juniorů v Praze (Filip Strouhal, Luboš Walter ml. a Daniela Dohnalová).

TJ Lokomotiva Teplice (běžecké lyžování) – Štafeta na 3 x 3 km klasicky ve složení Hugo Pechar, Martin Šístek a Martin Jeřábek získala bronzovou medaili na Mistrovství ČR starších žáků Vrchlabí.

Trenér roku

Adnan Beganović (SK Bosnia Online EU Teplice) - Prezident klubu a hlavní manager / trenér svými výkony maximálně napomohl klubu v rozvoji a na lavičce tuto sezónu 2015 v plážové kopané zaznamenal velký počet úspěchů počínaje nejvyšší soutěži tuzemskou v plážové kopané Superliga Beachsoccer FAČR, kde mužstvo se umístilo na 4. pozici a bodově dělilo 3. místo s Plzní. Vítězstvím v kvalifikačním turnaji Český pohár Teplice Beachsoccer FAČR 2015 si mužstvo zajistilo účast v celorepublikovém finále Český pohár Beachsoccer FAČR, kde se mužstvo umístilo na 3. bronzové pozici. Na závěr sezóny 2015 si Beganović připsal i start na mezinárodním turnaji Prague Beachsoccer Tournament 2015 , kde mužstvo prohrálo hrdě s Grasshoper Zurich 6:9 a získalo 5. pozici.

Karel Biebl (Šerm Teplice) – Předseda oddílu a trenér mládeže. Pod jeho rukama vyrostl do výborného šermíře Josef Balcar, daří se i Pavlovi Wutschkovi a dalším. Preferuje využívání moderních technologických prostředků k trénování, využívání nejnovějších metod a jejich rozvíjení pro potřeby oddílu.

Petr Ditrich (SK Vzpírání Teplice) – Trenér úspěšných juniorských závodníků.

Ladislav Horejš (Leonidas Gym Muay Thai Teplice ,thajský box) – Úspěšný trenér účastníků MČR.

Pavel Jezdinský (SK Zápas Teplice) – Vede tým mládeže od roku 1984 a od roku 2012 i dospělých. V 1. zápasnické lize seniorů je vždy na medailových pozicích získal s týmem čtvrtou medaili v řadě.

Miloslava Koberová (HC Draci Bílina, krasobruslení) – Trenérka úspěšných závodníků a nadějí.

Roman Masopust (Shotokan Karate Do Masopust Bílina, karate) – Dlouholetý trenér,vychoval reprezentanty ČR.

Milan Müller (TJ Sokol Košťany, fotbal) – Dlouholetý úspěšný trenér žákovských týmů.

Emil Nový (Šerm Teplice) – Přes svůj vysoký věk je stále aktivním trenérem mládeže. Podílí se na progresivním vývoji mladých šermířů.

Martin Prokeš (SK Pro Sport Judo Teplice) - Úspěšný trenér mladších a starších žáků.

Václav Prokeš (SK Pro Sport Judo Teplice) - Úspěšný trenér dorostu a juniorů.

Pavel Prokop (TJ Sokol Košťany, fotbal) – Dlouholetý úspěšný šéftrenér mládeže.

Pavel Sobotka starší (SK Vzpírání Teplice,TJ Sokol Košťany, vzpírání) – Dlouholetý úspěšný trenér talentů.

Belo Svitek (SK Zápas Teplice) – Vede tým dospělých od roku 1984 a od roku 1999 v 1. zápasnické lize seniorů je vždy na medailových pozicích. Získal s týmem 17 medaili v řadě.

David Vavruška (FK Teplice) – Český José Mourinho přišel na Stínadla s úkolem pozvednout teplický herní styl, což se mu jednoznačně povedlo. Dokáže navíc diváky pobavit nevšedními rozhovory, ve kterých se vyhýbá zavedeným klišé.

Luboš Walter (1. SQ Teplice, squash) – Úspěšný trenér mládeže, mužů a žen 1. SQ Teplice, který připravuje několik českých juniorských reprezentantů. Jeho svěřenci dosáhli na stupně vítězů v rámci MČR jednotlivců i družstev. Mají několik medailových umístění na turnajích Evropské squashové tour. Sám aktivní hráč družstva 1. Ligy a asistent reprezentace juniorů ČR.

Handicapovaný sportovec

Eva Berná (TJ Zdravotně postižených Nola Teplice) – Čtvrtá v kouli na MS v Doha.

Dušan Grégl (TJ Zdravotně postižených Nola Teplice) – Třetí v kouli na MS v Doha.

Josef Suchý (TJ Zdravotně postižených Nola Teplice) – Účastník londýnského ME v boccie. Úspěšně se pere nejen na hřištích, ale i se svou těžkou nemocí. Sní o letní paralympiádě v Riu.

Petr Vrátil (TJ Zdravotně postižených Nola Teplice) – Třetí v oštěpu na MS v Doha.

Veterán roku

Alexandra Adlerová (Teplice) – První na halovém MČR v kladivu a břemenu, první na halovém Německém mistrovství v oštěpu a kladivu, první na Evropském halovém mistrovství v oštěpu, břemenu a kladivu , první na venkovním MČR v kladivu, břemenu a oštěpu. Vytvořila svůj osobní rekord v kladivu, na který čekala sedm let (38,56 m).

Radek Andres (Wizards Krupka, hokejbal) – V létě už chtěl končit, nakonec se ještě nechal přemluvit k další sezoně. Neudělal chybu, v okresní lize patří k nejlepším hráčům!

Libuše Beránková (Glassmann TT Teplice) – Ve své kategorii získala 1. místo v Českém triatlonovém poháru, kdy tři závody tohoto podniku vyhrála a dvakrát byla druhá. Vyhrála další tři závody v kategorii Hobby, Malý vlčí triatlon, Hopman a CTP Doksy Race. Mimo to se zúčastnila několika běžeckých závodů, přičemž vyhrála extrémní závod Krušnohorský Everest a v sérii běhů BĚKODO skončila po 11 startech, na celkovém 10. místě. Zúčastnila se i dvou cyklistický závodů, na Memoriálu Fanyho Štencla obsadila druhé místo a na časovce VLK Hrob – Bouřňák místo třetí. Jela i závod běžeckého lyžování Krkonošská 70 a skončila pátá.

Jana Fílová – (BK Běkodo Teplice při TJ Lokomotiva Teplice, atletika) – Výborných umístění získala na závodech seriálu RUN CZECH, kdy v konkurenci více jak 100 závodnic ve své kategorii žen 40-45 let skončila na půlmaratonu v Karlových Varech a Ústí nad Labem shodné na 5. místech. V Drážďanech pak v běhu na 10 km ve své kategorii nenašla mezi více jak 100 ženami přemožitelku a zvítězila. Na regionálních závodech se pravidelně umisťuje na stupních vítězů.

Miroslav Hübner (Duchcov, naturální kulturistika) – 3. místo v kat. nad 50 let na Mezinárodním MČR v K. Varech, 1. místo v kat. nad 50 let v K. Varech, 2. místo v kat. nad 50 let na Mezinárodních mistrovstvích v Maďarsku, 1. místo v kat. nad 55 let na ME Naturel fitness shows v Paříži, 2. místo v kat. nad 50 let na Redot Natural CUP v Litoměřicích, 2. místo v kat. nad 50 let na Grand prix O pohár starosty obce Nová Lesná na Slovensku.

František Huisl (SK Vzpírání Teplice) – Mistr ČR Masters, vítěz VC Nové Role, nejlepší veterán ČR v kategorii 80 let.

Jiří Jakeš (Šerm Teplice) – V kategorii AK 3 (věk 60 +) získal titul mistra republiky.

Tomáš Olšer (AK Duchcov, atletika) – Účastník Ústeckého půlmaratonu a dalších významných běhů na dlouhou trať.

Lukáš Zelenka (Eurosport Teplice, sálový fotbal-futsal) – Druhý nejlepší střelec Krajské ligy veteránů.

Ivan Žahour (ŠK Teplice, šachy) – Mistr České republiky v rapid šachu seniorů.