„V letošní sezóně nasbírali dostatečný počet bodů. Výprava to byla pro oddíl náročná, ale díky pomoci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra jsme to zvládli. Svěřenci se činili. Všichni tři se ze základních skupin probojovali do eliminace, kde Polách s Balcarem ustáli čestný boj s prohrou 10:15 a 11:15 se zkušenějšími soupeři. Vyskočil se dostal do tzv. šestnáctky a jen o pár bodů mu unikl postup do osmifinále. V tomto turnaji skončil vyskočil na 11. místě, Polách 25. a Balcar 34. Zde musím připomenout, že jde o první sezonu těchto zdatných a dle výsledků i nadaných šermířů. Více jsme od tohoto prvního roku neočekávali,“ konstatuje trenér Karel Biebl a pokračuje.

„Díky výsledkům z tohoto turnaje se Vyskočil posunul v závěrečném hodnocení na osmnácté místo. Cíl být ve druhé desítce si tak splnil. Polách obsadil 35. a Balcar 37. místo z celkového počtu 68 účastníků. Vedení oddílu chlapcům poděkovalo za reprezentaci a popřálo jim hodně dalších šermířských úspěchů. Na naše šermíře čeká srpnové soustředění v Chřibské, kde se budou připravovat na další sezónu společně s litoměřickými a mosteckými šermíři. Co nás čeká dál? V současné době se snaží vedení oddílu sehnat volné prostory pro první stálou krajskou šermírnu a zlepšit tak podmínky pro trénink i reprezentaci teplického šermu. Držte nám palce prosím, není to jednoduché,“ uvědomuje si Biebl.

„Od září aktivní šermíře posílí pravděpodobně další trojice chlapců, kteří po ročním tréninku mohou začít šermovat, jezdit po republice k soutěžím a sbírat body. Nezbývá mi než dodat, že se blíží září a rodiče budou přemýšlet kam se svými dětmi. Naše tělocvična není nafukovací a tak si k nám pospěšte a včas své děti přihlašte do oddílu sportovního šermu,“ zve potencionální zájemce o tento druh sportu vedoucí oddílu mládeže Karel Biebl. (au)