Dalším krokem k tomu, aby se Osečtí stali znovu uznávaným lyžařským centrem, bylo pořádání druhého ročníku republikového klasifikačního závodu žactva a dorostenek. Tentokrát se skákalo i na renovovaném můstku K40.

„Závody se nám povedly, měli jsme přes sto závodníků a okolo pěti stovek diváků. Celkem se skákalo v osmi kategoriích, měli jsme tu i čtyřletého piňdu, který si to zkusil na nejmenším můstku,“ referuje Jiří Černý starší.

Zářil jeho vnuk Jan (ročník 2011), který vyhrál kategorii předžáků, kde skáčou kluci i holky dohromady. I v dalších kategoriích domácí uspěli, například Matěj Skoupý si v na můstku K13 doskočil pro stříbro, Jiří Černý byl na můstku K30 rovněž stříbrný. Mladý Černý si troufl i na větší můstek, mezi staršími skokany ale na medaili nedosáhl.

Největším posunem oseckého klubu je, jak již bylo zmíněno, rekonstrukce největšího můstku, K40.

„Naposledy se tu skákaly závody v roce 1987. Pak byl areál ještě pár let v provozu, ale poté osiřel. Posledních pět let už byly na největším můstku rozpadlé podlahy, nebyl způsobilý ke skákání. Položili jsme novou podlahu, udělali ocelové konstrukce, novou umělou stopu a další technické věci. Těsně před závody jsme získali bezpečnostní certifikát a mohlo se závodit,“ vypráví Černý.

Na Krásné vyhlídce chtějí pořádat další závody.