„Někdo může namítnout, že jsme skončili už v osmifinále, ale děvčata v této prestižní soutěži obstála na výbornou. Ukázala velkou bojovnost a chuť po vítězství. Družstvu bohužel chyběla trocha toho sportovního štěstíčka," myslí si Horáček.

Tým, který startoval pod hlavičkou FBC Teplice, ale v kádru měl několik chomutovských hráček, odjel na jubilejní 10. ročník Prague Games s velkou nervozitou. „Chtěli jsme dosáhnout co nejlepších výsledků, nechtěli jsme zklamat," líčí teplický kouč pocity, které v sobě dívky před prvním zápasem dusily.

„Po úterním příjezdu jsme se akreditovali v OC Harfa, ubytování proběhlo na ZŠ Táborská. Součástí turnaje byly volné vstupy do muzeí, na pražské památky, bobovou dráhu, koupaliště Petynka, lodní výlet a jízdné MHD. Holky tak měly možnost skvělého vyžití. Ve středu nás v hale Hamr – Braník čekaly první soupeřky – reprezentantky známého pražského týmu TJ JM Chodov. Děvčata vedla už 2:0, ale náskok nedokázala udržet. Zápas tak skončil remízou. Ještě týž den jsme se utkali se švédským celkem Älvsjö AIK F99. Švédky byly od samého počátku lepším družstvem, holky je nedokázaly uhlídat. Na naší bránu se tak valil jeden útok za druhým. Jako první se ale dokázala trefit Kristýna Marková. Vzápětí jsme ale inkasovali vyrovnávající branku. Rozhodující gól padl 30 vteřin před závěrečným klaksonem. Prohráli jsme 1:2 a po prvním dni jsme měli na svém kontě jen jeden bod," vrací se Horáček na začátek turnaje.
Čtvrtek měl rozhodnout o tom, koho Tepličanky potkají ve vyřazovacích bojích. První překážkou byl švédský Färjestadens IBK. „Opět jsme se dostali do vedení, ale konečný výsledek byl nerozhodný – 3:3. Posledním zápasem ve skupině byl duel se švýcarským týmem Zug United. Děvčata chtěla za každou cenu vyhrát. Bylo na nich vidět velké odhodlání a nasazení. Věděla, že v každém z předchozích zápasů měla vítězství na dosah. Holky kvality potvrdily a vyhrály 2:0. Ve skupiny G14 A jsme tak skončili na třetím místě a v osmifinále nás čekaly papírově lehčí soupeřky."

V pátek hrály Teplice o čtvrtfinále s FBC Aligators Pramos Šitbořice. „Soupeřky nastoupily na náš tým s jednoduchou taktikou nahazovaných míčků na naší polovinu. Také často střílely, zdobil je důrazný a běhavý florbal. Jako bychom už neměli moc sil. Prohráli jsme 0:3 a turnaj pro nás skončil. Byl pro nás cennou zkušeností, kterou holky budou moci zužitkovat v nastávající sezoně. Takové kvalitní soupeřky, s jakými jsme se utkali v Praze, ale v mistrovských soutěžích nepotkáme. Za rok bychom chtěli na Prague Games opět startovat, tentokrát v kategoriích G14 a G16," vyhlíží Horáček další ročník prestižního florbalového podniku.

Teplická a chomutovská děvčata si ještě před odjezdem zaskotačila na velké taneční párty, kterou byl celý turnaj ukončen. „Holky se tam mohly setkat s českými reprezentantkami, které čeká v prosinci mistrovství světa. Jsem moc rád, že jsme se mohli Prague Games zúčastnit, byla to skvělá akce. Děkuji celému realizačnímu týmu, sponzorům, děvčatům a fanouškům," uzavírá trenér Horáček.

FBC Teplice reprezentovali: P. Adamcová, V. Bechyňová, V. Bímová, K. Marková, K. Syryčanská, T. Bláhová, N. Marešová, B. Lachová, B. Palfyová, B. Tomanová, D. Tomanová, S. Horáčková, K. Le Thi,  P. Malecká, P. Míková, K. Pabiánová, M. Prontekerová, H. Soukalová, L. Vytrhlíková. Hlavní trenér: P. Horáček. Asistenti hlavního trenéra: S. Kuchař, R. Malecký.