Na tratích 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21,1 km běhu, soupeřilo téměř 200 triatletů z ČR, Slovenska, Polska, Ukrajiny, Velké Británie a Řecka. Plavání probíhalo v zatopeném lomu ve třech okruzích. Petr vyběhl z vody na skvělém 10. místě, Mirek byl šedesátý. Cyklistiku s dojezdem na litovelském náměstí zvládli oba na jedničku. Petr udržel kontakt se špičkou a vybíhal osmý, Mirek šestnáctý s myšlenkami na posun do první desítky. Běžeckou část zvládl Petr jako nejmladší účastník opět výborně a doběhl na skvělém 13. místě a třetí v kategorii do 24 let.

„Mně se tentokrát v běhu nedařilo tak, jako obvykle a klesnul jsem na 19. místo,“ trochu zklamaně říká Miroslav Veselý, přestože jasně zvítězil v kategorii 45 – 49 let. Celkovým vítězem se stal Zadák z Brna, druhý skončil Slovák Kristl a třetí Ukrajinec Blochin. Mezi ženami zvítězila Candrová z Českých Budějovic. Celý den probíhal na náměstí v Litovli doprovodný program. Za doprovodu cimbálové muziky vítala v cíli všechny závodníky děvčata v krojích a věšela jim na krk pamětní medaile. Vydařenou akci ukončilo podvečerní slavnostní vyhlášení, při kterém na stupně vítězů vystoupili oba „Glassmani.“ Svou triatlonovou premiéru úspěšně dokončil na 168. místě další Tepličan, Petr Farda ze Spony Teplice.