„Pocity jsou skvělé. Když jsem se to dozvěděl, tak jsem tomu nejdřív nevěřil. Nevěděl jsem, co se děje. Vůbec jsem s tím nepočítal," líčí své dojmy rodák z Krupky. „O olympiádu jsem usiloval šest let, splnil se mi velký sen. Nejen mně, ale i mému otci, rodině a přítelkyni. Všichni z toho mají velkou radost. Od rána jsem na telefonu, přijímám gratulace a rozdávám rozhovory. Jsem v jednom kole."

Žádnou oslavu prý nechystá. „Radši si půjdu zaběhat," směje se Chládek, který měl ve čtvrtek odletět s přítelkyní na dovolenou. „Chtěl jsem se odreagovat a připravit na nový olympijský cyklus. Nakonec budu navazovat ještě na ten starý," vykládá spokojeně.

Místo radovánek u moře teď čeká Chládka tvrdý trénink. „Minulý týden jsem skončil se zápasy, ale pořád se udržuji v kondici, takže pro mě nebude problém dostat se do formy. Nejspíš odjedu do hor, kde budu běhat, abych nabral fyzičku. Pak budu dolaďovat techniku. Sparingy už nepřipadají v úvahu kvůli zranění," říká Chládek, který byl po dvou nevydařených kvalifikacích na dně. „Byl jsem zklamaný, zvlášť když mi postup unikl na mistrovství světa o jedno místo, ale ukončit kariéru jsem nechtěl. Byl jsem rozhodnutý, že zkusím ještě jeden olympijský blok. Možná je dobře, že jsem se dozvěděl o nominaci až teď, protože jsem si trochu odpočinul a nabral energii. Hrozně mě to nakoplo. Začnu teď znovu pořádně makat."

Díky Chládkovi bude mít český box zastoupení na olympiádě po dlouhých dvanácti letech. „Neberu to jako nějaký závazek. Beru to spíš jako obrovský úspěch a všichni by na mě mohli být pyšní. O olympiádě sní každý sportovec, ale ne každému se ten sen splní. Tohle mi změní kariéru," svěřuje se dvaadvacetiletý bronzový medailista z juniorského mistrovství světa.

Do Londýna, kde ještě nikdy nebyl, vyrazí 24. července. První zápas ho čeká o sedm dní později. „Pokusím se tu šanci využít, ale bude to hrozně těžké. Nedělám si velké ambice, pro mě je úspěch už to, že jsem se na olympiádu dostal. Boxoval jsem se všemi boxery ze světové špičky a  nemám z nich strach. Půjdu do toho naplno a uvidíme, jak to dopadne," říká člen SKP Ústí, který se už nemůže největší sportovní události na planetě dočkat. „Hrozně se těším na zahajovací průvod, až půjdu za českou vlajkou na vyprodaném stadionu. To je něco úžasného," zasní se na závěr Chládek.