Po dvou vyčerpávajících dnech, kdy národní mužstvo odehrálo velmi těžké duely se soupeři světového formátu, s Běloruskem a s domácím Tureckem, ho čekal těžký oříšek v podobě Anglie. Ani na tu bohužel nestačilo.

Reprezentace České republiky v plážové kopané, neboli beach soccer se tak umístila na 4. příčce na velmi prestižním mezinárodním turnaji Tulip Beach Soccer Tournament Festival 2017. Istanbul tak zažil třídenní maraton v beach soccer a ačkoliv počasí nevycházelo, domácí fanoušci plážové kopané z Turecka nezklamali a svojí účastí byli velký do přínos celkového efektu tohoto významného turnaje Tulip. Za zmínku jistě stojí, že Tulip zažil svojí premiéru tento rok a již samotná účast českého národního mužstva na takové prestižní akci Tulip je velkým přínosem pro český plážový fotbal. Plážová kopaná je čím dál více atraktivní v posledních letech celosvětově díky velkému počtu branek, které padají na rozdíl od klasického fotbalu.

Teplicím plážová kopaná není neznámou, jelikož město má zástupce v nejvyšší tuzemské soutěži Superliga ČR. SK Bosnia Online EU Teplice dosáhla v roce 2016 v Superlize historického úspěchu na, který navázala bombastická zpráva z teplickho klubu o účasti v nadcházející Lize mistrů v Portugalsku. Prezident klubu SK Bosnia Online EU Teplice Adnan Beganović oznámil účast obou reprezentantů ČR a především hráčů Teplic a to kapitána Jiřího Barana, který zaznamenal další branku proti Turecku a teplického snajpra Davida Černýho. David Černý se předvedl vynikajícím výkonem v utkání proti domácímu Turecku zažil svůj první hattrick v národním dresu.

Černý a Baran v utkání s domácím Tureckem jasně dominovali v čele s kapitánem Jaroslavem Kovaříkem. Ovšem s Anglíí mužstvo nemělo dostatek kondičních sil vybojovat  lepší výsledek než 3:7. Česká reprezentace značně omladila, testuje především nové naděje pro nadcházející velmi významný turnaj v Číně a následnou kvalifikaci Evropské ligy.

Tulip Beach Soccer Tournament 2017 nakonec vyhrálo Bělorusko, které si poradilo v závěru s domácím Tureckem, které tímto skončilo na druhé příčce turnaje po dramatické bitvě.

Svoje vyjádření celkově k turnaji doplnil i nejvýše postavený muž českého beach soccer pan Jan Dámec: "Turnaj byl skvěle obsazený a soupeři přijeli se zkušenými hráči. My procházíme obměnou, do května mají trenéři přichystaný varianty, kdy zkoušejí hráče a snaží se je zapracovat do týmu. Následný turnaj v Číně již napoví více o užším kádru pro letní turnaje, ty nám ukážou, jak bude národní tým připravený do důležitých zápasů. Od minulé sezony se snažíme odehrát co nejvíce zápasů a tím se připravit na náročný program, který přijde za rok při kvalifikaci MS.

Zato bouřlivější reakce pochopitelně přišly z teplického tábora SK Bosnia Online EU Teplice. Prezident klubu Adnan Beganović vyjádřil celkově spokojenost s výkonem obou teplický hráčů. "Na naše hráče Barana a Černého jsem hrdý. Určitě vždy může být vše lepší, ale je zapotřebí si uvědomit, že výsledek přijde po velmi tvrdé dřině. Oba zmínění hráči na sobě dřou a proto věřím v ně! Jsou důkazem, že tvrdá práce se vyplatí a již nyní jsem zvědav na jejich výkony v dalších utkáních. Děkuji Teplicím a fanouškům našeho klubu za podporu, kterou projevili vůči naším hráčům a národnímu mužstvu České republiky!

Baran: Naše výkony nebyly dobré

Jak jste spokojen s celkovým průběhem turnaje?
Turnaj byl kvalitní, ale výkony které jsme podávali dobré nebyly.

Jak se Vám hrálo proti Anglii?
Proti Anglii se mi hrálo dobře, vstup do utkání jsme měli dobrý, bohužel jsme utkání nedokázali dovést do úspěšného konce.

Nebyl jste unavený z takového tempu třídenního po sobě na takové úrovni?
Únava nepřipadala v úvahu, regenerace byla kvalitní a při zápasech nebyla znát.

Tato utkání určitě udělala z Jiřího Barana ještě silnějšího hráče. Využije toho váš teplický klub SK Bosnia v nadcházející Lize mistrů?
Doufám, že svými výkony týmu v Lize mistrů pomohu k co nejlepším výsledkům.

Dnes jste se sešel s panem Cengiz Akgun, který je generální manažer klubové kanceláře v Istanbul. Předal jste klubový dres s vaší jmenovkou a to vaše fanoušky velice potěšilo i v Turecku. Jaký je tedy pocit prožít něco takového na světové úrovni?
Jsem rád, že za námi pan Çengiz dorazil a mohl jsem ho osobně poznat. Dres jsem mu předal s radostí. Pocit je to hezký.

Co by jste na závěr vzkázal vašim fanouškům a fanouškům národního mužstva České republiky?
Fanouškům se omlouvám za nepovedené výsledky a děkuji všem za přízeň.

Černý: Dělali jsme zbytečné chyby

Jak jste spokojen s celkovým průběhem turnaje?
S turnajem nejsem vůbec spokojen ve smyslu našeho výkonu! Dělali jsme zbytečné chyby a to vedlo k tomu, že jsme ani jednou nevyhráli.

Jak se Vám hrálo proti Anglii?
Proti Anglii se mi hrálo dobře. Dostal jsem se i do pár slibných šancí.
Bohužel jsem jen dvakrát nastřelil břevno.

Nebyl jste unavený z takového tempu třídenního po sobě na takové úrovni?
Turnaj byl obsazen velice dobrými celky a hráli se ve vysokém tempu takže po posledním zápase s Anglii už jsem mírnou únavu cítil.

Tato utkání určitě udělali z Davida Černého ještě silnějšího hráče.
Využije toho váš teplický klub SK Bosnia v nadcházející Lize mistrů?
Určitě mi tyhle další tři zápasy moc pomohli. Celky byly opravdu kvalitní takže jsem nasbíral další velmi cenné zkušenosti na mezinárodní úrovni světového formátu.

Jak se Vám líbilo prostředí burcujících Tureckých fanoušků z Istanbulu?
Prostředí bylo skvělé a podmínky jsme měli také prvotřídní! Na tento turnaj budu určitě dlouho a rád vzpomínat.

Co by jste na závěr vzkázal Vašim fanouškům a fanouškům národního mužstva České republiky?
Moc dobré výkony jsme tu nepředvedli, tak za to bych se chtěl omluvit, ale měli jsme tu pár nových a mladých hráčů, tak to chvilku trvá než si vše sedne tak jak má. Každopádně všem moc děkuji za podporu.

Beganović: Jsem na hráče hrdý!

Jak jste spokojen s výkonem Vašich hráčů?
Tak já jelikož hodnotím jen svoje hráče, nikoliv celé národní mužstvo, jsem velice spokojen. Určitě by vše mohlo být ještě lepší, ale nazval bych to celé správnou cestou za úspěchem. Jak již jsem řekl na Barana a Černýho jsem hrdý!

Váš kapitán Baran Jiří předal dres generálnímu manažeru klubu v Istanbul.
Klub má svojí kancelář se zastoupením v Istanbul?
Je to pro mě srdcovka. Naše klubové aktivity se dostávají do mezinárodní úrovně a to každého správného prezidenta velice potěší a zahřeje u srdce.
S Istanbulem budeme mít pravidelnou spolupráci ve všech směrech marketingu a PR.

Jak to všechno zvládáte. Liga mistrů, reprezentanti a další povinnosti kolem klubu. Jsou nějáké novinky?
Mým úkolem je vše zvládat a snažím se, co to jde. Život je jeden a nechci ničeho litovat. Novinek je hodně a to Vám postupně sdělíme v následujících dnech. Nicméně už nyní je jasné, že záštitu nad mužstvem beach soccer převzal vážený pan hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, čehož si velice cením a je to pro mě osobně nejvyšší pocta.

Už máte jasno v nominaci beach soccer mužstva SK Bosnia Online EU Teplice pro nadcházející ligu mistrů?
Z větší části se musím přiznat , že mám jasno. Nicméně některé důvody mě dovedly k lehkým změnám. Nicméně kostra mužstva je známá. Do Portugalska na Ligu mistrů poletí například kapitán Jiří Baran, David Černý, Denis Laňka, Jan Žárský a další. V brance bude náš vynikající Václav Šlégr. Něco si nechám ještě pro moment překvapení.

Co by jste vzkázal fanouškům Vašeho klubu a především fanouškům plážové kopané na Teplicku a v ČR?
Určitě bych všem chtěl hodně poděkovat za podporu ve všech ohledech. Plážová kopaná, neboli beach soccer velice rychle stoupá popularita a pevně věřím, že naši fanoušci brzy spatří utkání nejvyšší soutěže Superligy ČR i na obrazovkách České televize. Našim cílem je čím dál více zvedat úroveň plážové kopané v ČR a především v našem Ústeckém kraji a na Teplicku.