Národní mužstvo se po návratu z prestižního turnaje Tulip Festival Beach Soccer, který se hrál v Istanbulu, připravuje na další prestižní turnaj. Ještě před tím, než odletí do Číny, vyzve ho účastník Superligy Beachsoccer FAČR z Teplic - tým SK Bosnia Online EU Teplice, držitel bronzové příčky za rok 2016.

Teplická Bosnia bere střetnutí jak přípravu na preliminary round Euro Winners Cup 2017 Nazaré, čili na předkolo Ligy mistrů v plážové kopané. Mezi svými fanoušky zpráva o účasti v Lize mistrů teplický tým spustil doslova vlnu euforie a radosti.

Přípravné přátelské utkání se odehraje na pražské Ladronce, vstupné je zcela zdarma. V utkání poprvé v nové roli kapitána povede Teplice Jiří Baran, který je zároveň s Davidem Černým v reprezentaci ČR. V tomto utkání ale oba zmínění hráči nastoupí za mateřský klub.  Fanoušci Teplic se také mohou těšit na nejlepšího střelce Superligy Denise Laňku.

Prezident teplického klubu Adnan Beganović je velice potěšen domluvením utkáním, které Teplicím pomůže připravit se velice profesionálně pro nadcházející Ligu mistrů. "Jsem velice hrdý na pokrok, který jsme dokázali jako klub udělat za poslední období. S velkou radostí jsem přijal nabídku reprezentačního trenéra pana Martina Chalupy. Zároveň mu tímto děkuji za tuto možnost, která pro naše mužstvo bude velice kvalitní prověrkou a zároveň přípravou pro nadcházející Ligu mistrů v Portugalsku. Zároveň bych tímto chtěl poděkovat za podporu všem fanouškům klubu, přátelům, partnerům a především váženému panu hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi za udělení záštity pro nadcházející Ligu mistrů," prohlásil Beganović.

Adnan Beganović: Nad výsledkem nepřemýšlím Jak přistoupíte k nadcházejícímu přátelskému utkání s národním mužstvem?
Se vší úctou. Utkání je přípravného charakteru a přátelské. Velice si cením této profesionální prověrky v podobě reprezentace České republiky. Můžete prozradit nominaci hráčů na páteční utkání?
Z části můžu. Ovšem celou podobu si nechám pro sebe. Kapitánem je Jiří Baran, a ten povede mužstvo jako kápo poprvé. Ostrostřelec David Černý je samozřejmost a v brance bude náš zkušený Václav Šlégr. Dále nebude chybět nejlepší střelec Superligy Denis Laňka a výborný obránce Žárský. Je tedy nominace na Ligu mistrů uzavřená?
Svým způsobem ano, ale stále je možnost na poslední chvíli provést několik nucených změn. Přípravná utkání nám odpoví více o stavu mužstva. Nechtěl bych předbíhat, ale věřím v naše hráče a jejich odhodlání se zdokonalovat v každém směru. Vaše mužstvo beach soccer SK Bosnia Online EU Teplice získalo záštitu váženého hejtmana Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka pro nadcházející ligu mistrů. Je to určitě obrovská pocta, jak to vnímá prezident klubu?
Určitě pro mě osobně je to nejvyšší pocta, které jsem mohl oficiálně dosáhnout v našem Ústeckém kraji a samozřejmě i pro klub včetně všech členů. Je na vás obrovský tlak určitě po takové podpoře jaká se vám dostala od pana hejtmana Ústeckého kraje?
Tak určitě to na celé věci mění podobu a zároveň vybízí k co nejvyšším možným výkonům i výsledkům. Po této stránce určitě ano. Je to velká pocta a celkově k Lize mistrů přistoupíme s velkou vervou. Jaký očekáváte výsledek v pátečním duelu s národním mužstvem?
Nad výsledkem v tuto chvílí vůbec nepřemýšlím. Více mě zajímá, kde budeme dělat chyby na kterých zapracujeme a nakonec z toho vytěžíme jako vždy.
Určitě čekám kvalitní utkání, které je pro mě osobně nejvyšší pocta. Každý kdo mě zná aspoň trošku, tak ví že plážová kopaná, neboli beach soccer je pro mě priorita. Je tedy logické, že utkání s národním mužstvem je pro mě pocta a velká zkušenost. V úterý občané města Teplice mohli zaznamenat upoutávku pro nadcházející ligu mistrů na LED TV Vašeho partnera Nákupní Centrum Fontána, Teplice. Poměrně často se účastníte akcí ve Fontáně a nás by zajímalo zda li plánujete něco dalšího?
Určitě s nákupním centrem Fontána, Teplice spolupracujeme velice intenzivně a jsem za to velice rád. Připravujeme i promoci ligy mistrů a detaily kolem samotné akce v NC Fontána, ale nyní předbíhám a přesný termín Vám oznámíme brzy. Co by jste vzkázal fanouškům SK Bosnia Online EU Teplice?
Děkuji všem za podporu našeho klubu i plážové kopané v ČR. Pevně doufám, že budete s výkony Teplic spokojení.

Baran: Je pro mě pocta být kapitánem! Jak se těšíte na přípravné utkání proti národnímu mužstvu v roli kapitána?
Tak je to velká pocta pro mě. Těším se určitě velice na tento duel. Jaké jste měl pocity, když vám prezident klubu oznámil, že nastoupíte proti vlastnímu národnímu mužstvu?
Popravdě trošku smíšené. Ale jsem kapitán a odchovanec SK Bosnia Online EU Teplice a podle toho k věci přistupuji čistě profesionálně. Nedávno jste přiletěl z Turecka, kde jste právě s národním mužstvem se zúčastnili velmi prestižního turnaje. Dalo vám to správný náboj, který využijete v mateřském klubu Teplic?
Určitě tak kvalitní turnaj jako byl v Istanbulu mě vždy posouvá a vybízí k větším a lepším výkonům. Jak vnímáte celkový posun a vzestup teplického klubu SK Bosnia?
Splnil se nám sen. Co by jste vzkázal na závěr fanouškům SK Bosnia Online EU Teplice?
Děkuji všem za podporu a věřím, že to společně zvládneme!

Černý: Bude to cenná zkušenost Jaké jste měl pocity, když vám prezident klubu oznámil, že nastoupíte proti vlastnímu národnímu mužstvu?
Moc se na ten zápas těším, bude to pro cely tým dobrá a cenná zkušenost před Ligou mistrů. Nedávno jste přiletěl z Turecka, kde jste právě s národním mužstvem se zúčastnili velmi prestižního turnaje. Dalo vám to správný náboj , který využijete v mateřském klubu Teplic?
V Turecku jsme odehráli tři zápasy s velmi kvalitními soupeři. A o motivaci mám postaráno, budou proti nám hrát kamarádi z národniho mužstva a budeme je chtít za každou cenu porazit. Jak vnímáte celkový posun a vzestup teplického klubu SK Bosnia?
Je to neuvěřitelné, jaké děláme posuny. Na druhé straně se těším na nadcházející sezónu Superligy a na kvalifikaci Ligy mistrů v Portugalsku.
A za to všechno můžeme děkovat Adnanovi! Co by jste vzkázal na závěr fanouškům SK Bosnia Online EU Teplice?
Fanouškům bych určitě chtěl vzkázat ať nás i nadále sledují, protože se mají na co těšit! Trenér národního týmu Martin Chalupa: Zápas s Teplicemi vítáme! Chystáte se na prestižní turnaj do Číny. Mohl by jste nám krátce přiblížit akci?
Pro nás je turnaj v Číně výbornou příležitostí k vyzkoušení nových hráčů. Omlazujeme kádr a pro některé kluky to bude premiéra v reprezentačním dresu. Utkáme se zde s domácími, dále s týmem Chile a tradičním soupeřem Maďarskem. Navíc budeme hodně trénovat a snažíme se ještě o dva přípravné zápasy mimo turnaj. V pátek se uskuteční přípravné utkání národního mužstva a SK Bosnia Online EU Teplice. Prezident teplického klubu prohlásil, že je velice vděčný za utkání a tuto možnost prověrky před odjezdem na ligy mistrů. Jak přistoupíte k utkání?
Stejně jako jsou vděční zástupci Teplic, uvítali jsme přípravné utkání před odletem i my. Jde nám především o nácvik nějakých taktických věcí a rozehrání se před turnajem v Číně. Kapitán Teplic Jiří Baran a útočník David Černý jsou zároveň i v reprezentanti ČR. Bude to tedy souboj mladí versus starší zkušenější?
David s Jirkou odehráli před týdnem za nás tři mezistátní zápasy v Istanbulu. Tentokrát budou našimi soupeři. Budu je sledovat stejně jako další hráče, kteří se perou o reprezentační dres. Zejména David na mě dělá velký dojem a je na dobré cestě se probojovat do užšího výběru reprezentace ČR. My nastoupíme namíchaní zkušení kluci a nováčci. SK Bosnia Online EU Teplice v posledním období udělala velký vzestup a samotná účast v lize mistrů zapíše klub do historie v Ústeckém kraji a městě Teplice. Jak vnímá tyto informace trenér národního mužstva, který prezidentu Teplic byl vícekrát nápomocen?
Je dobře že se Teplice Ligy mistrů zúčastní. Pro tým to bude velká zkušenost. Soupeři s kterými se Váš tým utká jsou světová špička a i když si myslím, že kvalita je na jejich straně, přeji teplickému týmu alespoň postup ze skupiny. Co by jste vzkázal na závěr fanouškům SK Bosnia Online EU Teplice?
Fanoušky Teplic zdravím a doufám že si udělají čas a pojedou podpořit svůj tým do Portugalska, případně i český národní tým na některý z nadcházejících turnajů.