V dresu Balticflory ochutnali nejvyšší futsalovou soutěž, poté hráli krajské a okresní ligy. David Walter i Lukáš Doležálek jsou novými tvářemi celku Sheriffs Teplice, který tvoří převážně policisté. „Jsem v podstatě doma mezi svými,“ směje se Doležálek, jenž působí u státní policie a zároveň hraje fotbal za SK Dubí.

Přestoupil jste k „šerifům“ proto, že si budete rozumět s kolegy?
(úsměv). Hlavně je to tým, ve kterém hraje několik mých kamarádů a bývalých spoluhráčů, proto se na futsal s nimi moc těším.

Jak přestup vnímáte a co od něj očekáváte?
Přestup vnímám pozitivně, s nadšením a očekáváním. V týmu se opět sejde několik hráčů z mého bývalého celku Centurions Teplice, který je pro mě srdeční záležitostí.

Zasáhnete do okresního poháru. Jaké v něm budete mít s mužstvem ambice?
S losem poháru jsem spokojený. Máme dva teplické týmy, Bocu Juniors a Morgany, a pak také ústecký Rapid a Forzu. Všechno jsou to kvalitní celky. Rozhodně to nebude nic lehkého, ale myslím si, že právě takové zápasy nám dají nejvíc a prověří nás, jak na tom jsme před jarní částí mistrovské soutěže.

Sledoval jste svůj předchozí celek, když jste hrál za Oranjes?
Sheriffs jsem sledoval. Jak už jsem řekl, mám tam kamarády, takže jsem průběžně měl o týmu docela přehled. Na pár zápasů jsem se byl i podívat.

A co vůbec říkáte na to, že se jedná o policejní tým? Líbí se vám ta myšlenka?
Myšlenka policejního týmu je určitě výborná! Bohužel v dnešní době, kdy v podstatě každý tým řeší nedostatek hráčů, asi není možné mít tým složen pouze a jen z policistů. Tým je nutné doplnit o další futsalové nadšence z řad „civilistů“, neboť služba u policie je nevyzpytatelná a musí se brát v potaz i to, že hráči pracují na směny, s každým tak nelze pokaždé počítat.