Hroznýši se v lednu sice dostali mezi elitu, ale jejich výkonnost spíše odpovídá nižším skupinám. V „béčku“ byla družstva herně vyrovnaná. O další primát historie VOSy se postarala skupina C. Čtyři družstva získala shodný počet bodů. Rozdíl mezi uhranými míči posunul na první místo Cojoty Teplice (+ 27 míčů) před Druhou šanci Teplice (+ 17), Sebranku Teplice(+7) a Reykokeyko (+5). Poslední Piranha Pirna nezískala ani set, byť jí v několika případech mnoho nechybělo. O další raritu se postaral hráč Druhé šance, když ve výskoku hlavičkoval míč do soupeřova pole. Cojoti a Druhá šance postupují do „béčka“, Piranha a Reykokeyko s pěti uhranými sety, plusovými míči sestupují do „déčka“.

Skupinu „D“ vyhráli Experti Teplice. Bylo to jediné družstvo, v němž příjem podání rozehrával jeden hráč – Pospíšil. Na příjmu i při hře ho bylo plné pole, uhlídal plochu 5 x 5 metrů. Na síti byl bez konkurence, přesný v umísťování míčů, chytrý při seskupování bloků. Byť již dlouho závodně nehraje, ukazuje, že to byl Pan volejbalista.

Babule už nejsou začátečníci


Druhé místo a postup do „céčka“ uhráli Kaliči Teplice. V poli i na síti měli dynamiku pohybu, byť ne všechny jejich zásahy byly zdařilé. Dovedli pokazit, ale z nasazení neslevili. Třetím týmem skupiny byl Cepol Teplice. Dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval. Příslušnost ke skupině si udrželo družstvo Babule červený Teplice. První dva zápasy hrálo ve velké formě. Pak začala výkonnost rychle klesat. Po dvou výhrách další utkání ztratilo. Na hráčích Babule je patrna pravidelná tréninková příprava. Ještě v loňském roce byli skupinou začátečníků, dnes mají tři silné hráče na síti. Skupinu opustí pro příští kolo družstva Smíšci Litvínov a Hadi Teplice.