Trenérka Nováková poslala na hřiště sestavu ve složení Řachová, Antalová, Stará, Sailerová K., Hájková, Baumgartnerová a libero Sailerová M. Úvod do prvého setu domácím hráčkám vyšel perfektně. Světelná tabule se skórem ukazovala 10:6, 15:9, 18:12, 23:15 a 25:17. Domácí při vykrývání pole byli rychlejší hostů a na síti se prosazovali důrazem (Baumgartnerová) ichytrostí (Hájková). Obdobně se vyvíjel idruhý set. Domácí vedli 5:1, 7:2, 11:9, 18:11 a hru ukončili stavem 25:18. Domácím blokařkám se hra na síti dařila a získávaly body. Vtřetí sadě se hostující celek pokoušel ozvrat vývoje utkání. Zrychlil pohyb vpoli, zpřesnil přihrávku a důrazně útočil středem sítě, takže skóre se vyhouplo na 14:12. Střídání vdomácím celku přispělo kposílení útoku na síti. Nejedlá nahradila Řachovou a její prvé setkání smíčem přineslo plusový bod. Tah trenérky se ukázal vdalší části sady jako zdařilý. Nejedlá bodovala na síti ipři podání. Soupeřky tempo ze střední části setu ztratily a nakonec podlehly 25:17.

Vprvém setu odvety byla pozměněna sestava a tím se narušila kompaktnost hry vítězné sestavy. Domácí díky chybám hostujícího družstva vyhráli prvý set 25:18, ale pak přišel herní útlum, zkterého se šanovská děvčata vyhrabávala dva sety. Jejich hra vpoli byla oproti dopolednímu utkání knepoznání. Pozdě přicházely pod míč, přihrávky byly nepřesné a tím útok byl nedůrazný. Vindividuálních akcích se blýskly Hájková, Sailerová K., Nejedlá, ale to nestačilo na rychle hrající soupeřky. Návrat kpůvodní dopolední sestavě domácí hráčky pozvolna zvedal zpsychického útlumu a tak se jim podařilo vydřít vítězství ve čtvrtém setu. Ovítězi utkání rozhodl tea break. Ve zkrácené hře domácí vedli již 7:2 a strany soupeři měnili za stavu 8:4. Vtéto chvíli již domácí byli opět „ na koni“ a ukazatel skóre svítil 13:4. Hostující celek nepodlehl depresi a uhrál šest bodů po sobě. Za stavu 14:10 hostující zahráli mimo hřiště. Zodpolední slabé chvíle se šanovské družstvo vyhrabalo a ke spokojenosti trenérů, diváků vyhrálo 3:2 po setech 25:18, 22:25, 15:25, 25:21 a15:10.

Dopolední utkání sledovalo více jak 50diváků a se hrou Staré, Hájkové, Antalové byli velmi spokojeni. Idalší hráčky se hrou podílely na vítězství. Po sobotních dvou výhrách nad Kometou Praha je VK Šanov na pátém místě jednobodovým náskokem před Kometou Praha. Překvapením kola je porážka Spartaku Děčín vSokolově 2:3, výhra Žižkova ve Střešovicích 3:1 a 3:0. Výhry Nymburku vErvěnicích se daly očekávat.