„Klub je financován od jeho vzniku v létě 2008 občanským sdružením a podporou sponzorů, kteří jsou futsalu nakloněni. Podporovat prvoligový tým na takové vysoké celorepublikové úrovni bez významného generálního sponzora ale dlouhodobě nejde. Vedení „vlků“ se dlouhou dobu snažilo získat na svou stranu sponzory, kteří by s financováním pomohli. Bohužel se tak ale nestalo, futsal pro ně není příliš atraktivní téma. Balticflora je ráda, že našla podporu alespoň v jiných formách. V teplické hale Na Stínadlech smí například trénovat za zvýhodněných podmínek, v rámci možností se snaží vyjít s klubem i samotné město Teplice,“ píše se na úvod na internetových stránkách Balticflory.

„Spousta lidí si klade otázku: Jak je možné, že v Balticfloře v minulých sezonách působila řada špičkových hráčů ze zahraničí? Nevyčerpaly se tak finanční prostředky právě vinou přeplácení drahých futsalistů? Ne. Hráči chodili do Čech v rámci akce zahraničních skautů, kteří špičkové futsalisty chtěli zviditelnit a prodat. V Teplicích byli na náklady svých skautů a managerů, kteří je podporovali ve futsalovém růstu. Nyní ale tato akce skončila, hráči z ciziny už na stáž do Teplic jezdit nebudou. Zmiňovaní skauti již splnili svůj cíl – hráče díky dvěma sezonám, v nichž hrály Teplice finále s Chrudimí, zviditelnili a dobře prodali do významných evropských a světových klubů. V současné době jsou našemu klubu nabízení zahraniční hráči za tvrdé peníze. Na tuto politiku Balticflora ale nepřistoupí. Z podnikatelského záměru skautů neměla žádný zisk a nyní by ještě měla za hráče platit?! Jediná šance získat zahraničního hráče je tak v ruských posilách ze spřáteleného klubu MFK Tjumeň, a to díky přátelství obou prezidentů klubů. Bohužel toto je však také otázkou, vzhledem k novele vízové povinnosti mezi Ruskem a ČR,“ pokračuje zpráva z klubu obšírným vysvětlením dříve neprůhledné problematiky.

„Vedení nyní musí angažovat české hráče, ale pokud Balticflora nechce hrát v nejvyšší ligové soutěži „druhé housle“ chtě nechtě musí sehnat dostatek finančních prostředků na svůj provoz, výdaje spojené se zápasy a podobně. Proto se její vedení pokouší sehnat finanční prostředky pro chod v příští sezoně. Bez podpory sponzorů je to téměř nemyslitelné. A protože jejich přízeň je zatím minimální, chce se dostat do podvědomí podporou svých fanoušků. I proto je žádá o co největší počet podpisů v petici „Podpora Balticfloře“,“ vyzývá své příznivce k činům v podobě podpisu pod připravovanou petici. Celý projekt by měl teplický klub spustit během července.