„Jak hodnotím letošní závodní sezónu“, opakuje Robert otázku, aby získal čas na rozmyšlení si odpovědi. Protože Robert je velký šprýmař a dovede se přes vážné věci lehce přenést, čekal jsem nějakou taškaři. Nepřišla. „Kdybych řekl, že se nepovedla, tak bych znehodnotil všechny závody, po nichž jsem šel na bednu. Opak je pravdou. Řeknu, že byla dobrá, že jsem spokojený. Někdy závod vyšel podle představ, jindy se něco zadrhlo. Takový je sport i život.“

Víte, kolikrát jste vystoupal na stupně vítězů? „Přesné číslo nemohu spatra říci, ale snad bychom to mohli spočítat. Otázkou zůstane, zda si na vše nyní vzpomenu“. Začněme prvými místy, pak dáme dohromady druhá a nakonec třetí místa. „Vezměte si na pomoc prsty a já začnu jmenovat, snad nic nevynechám, byť to nebude třeba chronologicky seřazené. Vyhrál jsem Kunětickou horu. Pak následovalo vítězství v závodě Přes tři vrchy Vysočinou, Krkonošský maratón, Mistrovství Německa na Rolhoffu, Střekovský Cup, Velkou cenu sklepů v Lahovicích. Cenné vítězství bylo v Českém poháru v půlmaratónu v Brně, stejně tak v extrémních štafetách Bobr Cup a na závěr sezóny týmové vítězství v Nova Autor Cup. Hnedle bych opomněl MTB maratón v Příchovicích a Český pohár v půlmaratónu ve Zlíně“ Napočítal jsem jedenáct vítězství. Zkuste jmenovat druhá místa. „Zalovíme v paměti, snad z ní něco vypadne. Druhé místo bylo v závodě Přes dva koce v Jedomělicích, Kolo pro život Okolo Karlových Varů, Fannyho memoriál, mistrovství Rakouska do vrchu v Kitzbühlu“.

Napočítal jsem čtyři druhá místa a jak je s bronzovým umístěním? „Toho mnoho nebude, ale dáme se do toho. Třetím jsem byl na Zadově, kde se jel jeden závod ze seriálu Kolo pro život. Také štafetu Outdoortrophy jsem dojel na třetím místě, stehně tak v Alternbergu, tedy kousek za hranicemi. Také v Českém poháru MTB v půlmaratónu v Ústí n.L. jsem vylezl na bednu. To nejcennější třetí místo v jednotlivcích si nechávám na konec. Bylo to v závodě Nova Author Cup, který jsem absolvoval s Vokrem.“ Jestli jsem počítal dobře pak jste na stupně vítězů vystoupal dvacetkrát. To není malé číslo a mnohý biker by takový úspěch bral všemi deseti. „Jsem spokojený, ale ne natolik, abych usnul na vavřínech. Čeká mne i ostatní z FBT tvrdá zimní příprava na novou sezónu, najezdit tisíce kilometrů, trávit desítky hodin v tělocvičně, posilovně a hlídat se, abych nenastydl či se nezranil“.

Autor: František Šimon