Utkání VK Šanov – Tatran Střešovice nepřineslo požadované jedno vítězství domácímu družstvu. V prvém střetu prohrálo 1:3 (-18, 21, –13. –21). Odveta nedopadla lépe a domácí odešli poraženi 0:3 (-22, –18, –20). Také utkání SK Hlincovka – PVK Přímětice se nakonec vyvinulo jinak, než jak se předpokládalo. Obě družstva získala po jedné výhře. Podle předpokladů měly Přímětice oba zápasy vyhrát. Pokud by Šanov vyhrál jedno utkání a Hlincovka oba zápasy prohrála, bylo by před závěrečným kolem o postupujících do baráže rozhodnuto. A tak je před posledním kolem jisté, že do baráže o extraligu postupují PVK Přímětice a Tatran Střešovice. O třetím postupujícím se rozhodne v Českých Budějovicích mezi domácí SK Hlincovka a VK Šanov Teplice.

Psychická labilita je velký nepřítel. Teplické juniorky šly do zápasu proti Tatranu Střešovice s úkolem získat alespoň jedno vítězství. Prvý set otevírala sestava Baumgartnerová, Stará, Nejedlá, Klára Sailerová, Fáborská, Poláková, libero Míša Sailerová.

Utkání se nevyvíjelo pro domácí hráčky příznivě. Skóre ukazovalo 2:8, 9:16, 17:22, 18:25. Ve druhém setu místo nahrávačky Staré nastoupila Hrabáková, ale ke zlepšení hry nedošlo. Za stavu 1:4 se musela Stará vrátit na hřiště. Hra se zklidnila a od stavu 12:15, kdy místo Fáborské nastoupila Žižková, se domácí hráčky propracovávaly k vedení. Set získaly, ale to byla jediná setová výhra utkání. Další sada končila s vysokým bodovým rozdílem. Ještě ve čtvrté hře se domácí volejbalistky pokoušely o zvrat vývoje utkání, ale snaha soupeřky nepřehrála. Ani odveta nepřinesla potřebnou výhru k zajištění postupu do baráže o extraligu, v níž by Šanov neměl výkonnostní nárok na zařazení se mezi nejlepší týmy v republice. Ale děvčata by si v ní dobře zahrála, získávala zkušenosti. Rozhodnutí o dalším postupujícím padne v sobotu. V sázce je příležitost hrát v další části soutěže s kvalitními družstvy a učit se od nich.

autor: František Šimon