Českou republiku reprezentovalo pěti závodníků z RMK Krupka a dva z RMK Dalovice. Z Krupky juniorští reprezentanti Martin Pavka, Jan Sršeň, senioři Bedřich Pavka, Pavel Broný, Zdeněk Kolář, z Dalovic junior Jan Chmelík a senior Jaroslav Chmelík.

„Soutěž byla namáhavá. Vypětí umocňovaly teploty přes 40 stupňů,“ zmiňuje tvrdé podmínky vedoucí týmu Věra Pavková a pokračuje. „Mistry Evropy v kategorii S5B v juniorech (maketa – výška) jsou Martin Pavka, Jan Sršeň ( poprvé na ME) a Jan Chmelík. Mistry Evropy v S6A (raketa – streamer) v seniorské kategorii se stali Bedřich Pavka, Zdeněk Kolář a Jaroslav Chmelík. Jaroslav Chmelík se podělil o zlatou medaili v jednotlivcích za stejný výkon v S1B (raketa výška) s Jože Čudenem ze Slovinska.

Stříbro vybojoval devítinásobný mistr Evropy a trojnásobný mistr světa Martin Pavka v S3A (raketa padák). Rozloučil se s juniorskou kategorií. S 30 medailemi z vrcholných šampionátů je nejlepším juniorem v počtu medaili v ČR, možná i ve světě. Další stříbrnou přidali v jednotlivcích Jan Chmelík v S1A (raketa výška) a Jaroslav Chmelík v S9A(raketa vírník). V týmech získali senioři stříbrné medaile v S1B (raketa výška) ve složení Bedřich Pavka, Pavel Broný a Jaroslav Chmelík, v S5C ( maketa výška) ve složení Bedřich Pavka, Zdeněk Kolář a Pavel Broný, který získal v jednotlivcích této kategorie bronz, v S9A ( raketa virník) ve složení Bedřich Pavka, Pavel Broný a Jaroslav Chmelík.

Bohužel poslední soutěžní den zkolaboval na přehřátí organismu Martin Pavka. V době, kdy měl létat svou nejmilejší kategorii S8D, ležel pod dohledem lékaře. Přesto k soutěži nastoupil, protože jsme měli jen 3 juniory. Létal vsedě pod dohledem, protože špatně viděl a stát nemohl. Na medaili to nestačilo, ale nenechal tým na holičkách. V počtu závodníků jsme patřili k nejmenším výpravám, ale kvalitou k těm nejlepším. V juniorské kategorii se umístili chlapci v týmech na třetím místě, junioři Martin Pavka a Jan Chmelík jsou v desítce nejlepších na ME.

V seniorské kategorii byl vyhlášen nejlepším závodníkem Jaroslav Chmelík a nejlepším týmem je Česká republika! V pěti kategoriích získala 4 medaile, což se nikomu jinému nepodařilo. Takové velmoci jako Polsko nezískalo v týmech ani medaili, Slovensko jednu a Rusko pouze dvě. Přitom počet závodníků z těchto zemí převyšuje naši účast dvoj až trojnásobně,“ končí zprávu Věra Pavková.