Postup do vyšší soutěže vám loni i předloni komplikoval nedostatek peněz. Tentokrát už se vám podařilo zajistit finanční prostředky a druhou ligu si zahrajete. Bylo náročné vše potřebné zajistit?
Už bylo na čase se posunout dále. Vyhrát třikrát po sobě už nebude náhoda. Navíc jsme cítili, že pro hráče už nejsou zápasy v soutěži, ve které hrají už dlouhou dobu, tak prestižní. Finance se shání celkově těžko, pomohl nám nejvýrazněji náš dlouhodobý partner firma Jacer, ale přidala se i řada dalších firem třeba První izolační, nebo Stolart. Rozpočet na sezonu pokrytý zcela není, budeme se snažit dotáhnout ještě další jednání. Navíc na konci srpna jedeme na čtyřdenní Světový pohár do Nitry, což není levná záležitost. Proto jsme očekávali větší podporu od města Teplice, které jsme se bohužel nedočkali. Utkáme se s nejlepšími týmy ze Švýcarska, Slovenska, Velké Británie; pro nás to bude svátek, který si však budou muset hráči hradit sami.

Máte nového trenéra, který trénoval v extralize. Co si od angažování Patrika Cermana slibujete?
Po pauze měl chuť do trénovaní, hokejbal dělá celý život. Nebylo proto těžké ho pro Rondo získat. Slibujeme si od něj hlavně předání zkušeností, zlepšení herních situací, jako jsou přesilovky a oslabení, kde jsem měli mezery, v neposlední řadě také výkonností růst jednotlivců.

Cerman byl zvyklý na extraligu, navíc je známý coby přísný kouč. Přizpůsobí se nižší soutěži a hráčům, kteří nejsou zvyklí pravidelně trénovat, a tolik držet disciplínu?
Věřím, že společnou cestu najdeme. Asi ale bude muset každá strana udělat nějaký kompromis.

Projeví se už na zmiňovaném Světovém poháru práce nového trenéra?
Týmy, které na světovém poháru budou, jsou absolutní špičky svých zemí. My do Nitry jedeme jako celek, který je nováčkem ve druhé lize. Chceme zkusit sehrát vyrovnaná utkání, ale vím, že loni byly rozdíly mezi týmy obrovské. Věřím, že žádný debakl neschytáme. Rukopis nového trenéra by se už projevit měl, hlavně v obrané hře.

Jaké budou změny v kádru?
Nebudou výrazné, šanci chceme dát hráčům stávajícího kádru. Pokud by se však nedařilo, máme kam sáhnout, řada hráčů z jiných týmu by si ráda druhou nejvyšší soutěž zkusila. Jako posilu máme domluveného na střídavé starty Práška z extraligového Ústí. To je hráč který oblékal i reprezentační dres. Z pražské Hostivaře se zpět vrací Zahálka a z Ústí by měl přijít obránce Chmelina. Možné je angažovaní ještě dvou hráčů s extraligovými zkušenostmi, ale zatím o nich teprve jednáme.