A už na Silvestra odlétá do Limy, kde 6. ledna odstartuje slavná Rallye Dakar. Sympatická „Ollie“ hledala motivaci i v dokumentu o rychlobruslařce Martině Sáblíkové.

Poslední dny v roce kudrnatá závodnice spíše odpočívala. „Měla jsem vlastně volno už týden před Vánoci. Tenhle čas jsem si užila. Konečně byl čas na rodinu, v celém roce toho času moc nebylo. Jsem za to moc vděčná. Vrátila bych to zpátky a natáhla to na dva týdny,“ usmívala se.

Tréninkové jednotky spadly na minimum. „Výběhy na Ještěd už nejsou. Přeci jen je zima a klouže to. Nemohu riskovat nemoc nebo zranění. Poslední trénink proběhl ve fitku, pak mě čeká masáž a před odletem vlastně dva dny volna,“ přiznala.

Pro Dakar se musela naučit speciální cvičební prvky. Například si vyzkoušela masážní válec. „To byla docela sranda. Ve fitku jsem se válela na válci, všichni se mi smáli. Ale na druhou stranu to byla docela bolest,“ upozornila Roučková.
Ta se musela nechat pro všechny případy naočkovat. I kvůli tomu týden netrénovala. „Některá očkování už jsem měla. Jako poslední přišla prevence proti žluté zimnici a poslední dávka tyfusu. Naplánovali jsme to na prosinec,“ podotkla.

K všemožným tréninkovým metodám patřilo i posilování se čtyřkolkou. Roučková se musí připravit na všechny nástrahy, které Dakar nabízí. „Mám doma tréninkovou čtyřkolku. Ta závodní už na mě čeká v Limě na trajektu. Nešlo ani o posilování nebo nabírání objemu. Ale bylo potřeba nacvičit si grif. Tréninková čtyřkolka je sice lehčí než ta závodní, na druhou stranu bezvadně posloužila. Myslím, že tohle ocením hlavně v dunách,“ zdůraznila.

Techniku už má Roučková na místě slavného závodu. Má však sbaleny osobní věci? „Probudila se ve mně klasická žena. Mám připravenou velkou tašku. Co se týče dalších věcí, tak musím sbalit vzduchové filtry nebo závodní kombinézu. Navíc jsem si vymyslela miliardu dalších věcí. Řešíme to s mechanikem po telefonu. Já to mám jednodušší, musím si připravit holčičí věci. Jako třeba šampón na ty moje kudrnaté vlasy. Je potřeba si přibalit ještě více triček, jinak by to bylo až moc na sparťana. Naopak můj mechanik pojede jako pojízdné železářství. Snad nám projdou batohy,“ řekla s úsměvem.

Po příletu do Jižní Ameriky nebude mít Roučková se svým týmem čas na oddech. Všichni budou mít napilno. „Po příletu se budeme přesouvat pro techniku na trajekt. Pak se přesuneme do místa, kde budeme mít zázemí. Všichni budou pomáhat. Čtyřkolka se musí rozložit a pak zase složit. Je potřeba zjistit, zda je vše v pořádku. Mezitím si budu připravovat jezdecké věci na přejímku. To zabere celý den. A když vše projde, tak si najedu pár kilometrů, abych se seznámila s terénem. V podstatě nebudu mít volno,“ pokrčila rameny.

Konkrétní cíle si Olga Roučková nedává. Prvotním úspěchem bude dokončit kompletní Rallye Dakar. „To souhlasí, chci dojet etapu po etapě. Akorát jsem koukala na dokument o Martině Sáblíkové Sama proti času. Neskutečná záležitost. Pro motivaci je to super věc,“ dodala rodačka z Děčína.