Svým průměrným ratingem se jednalo o nejsilnější otevřený šachový turnaj v České republice. Na turnaj, který pořádá Šachový klub Teplice, se sjelo 240 šachistů z 33 zemí. Startovalo mimo jiné18 velmistrů a 30 mezinárodních mistrů.

Vítězem se stal nizozemský velmistr Max Warmerdam, který získal 7,5 bodu z devíti partií. Na druhém místě skončil velmistr Jingyao Tin ze Singapuru a na třetí místo obsadil velmistr Alexander Donchenko z Německa. Ti měli stejný počet bodů jako vítěz, proto o pořadí rozhodlo pomocné hodnocení.

Turnaj byl velmi úspěšný pro české šachisty, neboť na konečné listině byli mezi prvními deseti hráči hned tři - Jiří Štoček, Václav Finěk a Vlastimil Babula. Velký český talent, čtrnáctiletý mezinárodní mistr Václav Finěk, obsadil s silné konkurenci šesté místo a zvítězil v kategorii juniorů do osmnácti let.

Poslední den navštívil turnaj i primátor Teplic pan Jiří Štábl, který mu udělil svou záštitu. Pořadatelé děkuji statutárnímu městu Teplice, Ústeckému kraji a všem sponzorům za podporu. Turnaj byl financován i z FIDE Open Aid Project Mezinárodní šachové federace.

Autor: Pavel Kirs, Šachový klub Teplice.