Premiérový start v prestižní třídě KF3 Národní absolvoval v jihočeském Písku, kde pokračovalo již čtvrtým závodem Praga mistrovství České republiky v kartingu.

Kategorie KF3 je určena pro již zkušenější závodníky do 15 let, protože motokáry mají motory o objemu 125 ccm s výkonem 40 koní a maximální rychlost 120 km/h. V Písku je dráha, která už mnohé pamatuje, přesto je nádherná je totiž situována do svahu v lese; jestliže jezdci F1 mají téměř poslední klasický okruh ve Spa Francorchamps, tak naši motokáristé mají Písek.

Šafář přijel na jih Čech rozjetý z italských závodů serie Easykart, kde v kategorii Easy 100 ccm vede po šesti závodech italský šampionát Trofeo nazionale Easykart. Vašek v Písku vyhrál sobotní kvalifikaci a obě nedělní bodované jízdy. Zajímavější z obou jízd byla ta první, ve které se potkal v boji o 1. místo s Tomášem Koreným, který jel skvělou stíhací jízdu z konce startovního roštu. Dokonce měl rychlost na to právě první jízdu vyhrát. Korený se navíc v posledním kole dostal na dvě zatáčky do vedení, když se Šafářem dojeli pomalu jedoucího Tomáše Horského se silnější KF2, který neuvolnil ideální stopu, oba rychlejší jezdce výrazně zpomalil a ti jej museli objet každý z jedné strany. Šafář si však vítězství nenechal ujít a Koreného předjel zpět. Korený se v tomto souboji zdržel tak, že nakonec první jízdu dokončil až jako pátý. V součtu obou jízd tedy v Písku celkově zvítězil Šafář před Klierem, Simonem a Koreným.

„Děkuji svému mechanikovi," sdělil po závodě Vašek v rozhovoru pro motoristickou televizi Sport5. A mechanik Viktor Wagner se opravdu v Písku vytáhl: kromě vítězného Šafáře ve třídě KF3 ještě připravil motokoráru pro vítěze Ondřeju Kočku v silnější KF2 Národní! Tepličtí motokáristé Kočka a Šafář tedy z Písku přivezli double!