V roce 2016 se před zraky královny Alžběty II. a tehdejšího prince Charlese zaskvěl v hodu kládou. Ten patří k nejtradičnějším disciplínám skotských her. „Královna s princem si vybrali právě kládu. Kvůli nim bylo vše přizpůsobené, aby ji viděli. Když přijeli, byl přerušený náš program, zazpívala se britská hymna God Save the Queen a bez rozcvičení se šlo na to. Nebyly tři pokusy, ale jen dva, prostě vše bylo udělané tak, aby to mělo spád a královna s princem si užili zábavu," vybavuje si teplický sportovec. Mrzelo ho jen jedno – s Alžbětou II. Si nemohl podat ruku. „Měla na sobě fialový kostýmek a klobouček. Seděla v takovém altánku a nikoho k ní nepustili, zvlášť cizince ne. Setkala se jen s jedním Skotem, kterého jsem porazil. Ale i tak to bylo perfektní.”

O tři roky později už nezůstalo jen u obdivu, oblíbené královna potřásla Tuláčkovi před 15 tisíci diváky pravicí, když překonal 35 let starý rekord v hodu pětadvacetikilovým závažím do výšky. Dokonce s ním vedla tři minuty rozhovor a pozvala ho na čaj. „Byl to obrovský zážitek. Dopředu jsem byl seznámen s etiketou, že musím čekat na vyzvání, poklonit se a čekat, až první promluví královna. Rozhovor byl až překvapivě přátelský a dlouhý. Královna se mě ptala, jak jsem se k tomu sportu dostal, a pak vzpomínala na svou návštěvu Prahy, jak moc se jí u nás líbilo. Potom mi pogratulovala a předala trofej. Působila na mě dojmem takové hodné babičky a o sportu měla přehled. S odstupem času si toho setkání vážím víc a víc, je to pro mě obrovské privilegium.”

Krále Karla III., dříve známého jako prince Charlese, viděl Tuláček dokonce šestkrát; následník trůnu skotské hry, které jsou předchůdcem atletiky, miluje. Ve Skotsku má několik sídel, závody siláků si málokdy nechá ujít. „Asi už mě zná, protože párkrát přišel k mým soupeřům a říkal jim, že Vláda nemůžou porazit. Tím myslel mě. Dokonce mě zval na lov. Je sympatický, pořád vtipkuje. Řekl bych, že je pohodář. Říkal mi, že v mládí zkusil také házel kládou, i když lehčí.”

Smrt královny zarmoutila i Tuláčka a jeho rodinu. Vladislav má totiž přítelkyni Skotku, i ta má k Alžbětě II. hodně silný vztah. Tepličan, který má snímek ze tři roky starého setkání nastavený na svém facebooku jako titulní fotku, tak moc dobře ví, co pro Brity noblesní dáma znamenala. „Tam ji milují, i u nás se plakalo. Když se naše rodina setkala, tak padla celá láhev skotské.”

Vladislav Tuláček si myslí, že Karel III. bude dobrý král. A pokud se mu v Breameru podaří ještě někdy vyhrát, možná mu nový britský král osobně pogratuluje. „Určitě bych si s ním rád potřásl rukou! Podle mě od Alžběty II. za ta dlouhá léta jejího panování hodně okoukal. Ví, co ho asi tak čeká. Věřím, že to zvládne!”