Před startem ligy trápila nového kouče Svarogu Viktora Tarčila nesehranost, příprava byla totiž krátká. Navíc tým přišel o zraněného Tavernu. Tarčilo překvapivě nechal doma zkušeného brankáře Jeronima a mezi tři tyče instaloval Hůlu. Nečekaný tah se mu osvědčil, mladičký gólman odchytal v jámě lvové životní duel. "Nebál jsem se dát Hůlu do branky. Myslím, že to je budoucnost českého futsalu. Rozhodl jsem se Jeronima nechat doma, protože v jednom utkání smí být na hřišti jen čtyři cizinci. Hůlovi jsem zkrátka věřil, potřeboval jsem jiné hráče do pole," vysvětloval běloruský stratég. 

V první půli byl Svarog aktivní, ve vyrovnaném duelu rozhodně nehrál druhé housle, spíš naopak. Claudinho otevřel skóre, pak však chrudimský Everton vyrovnal. Teplice udeřily v závěru prního poločasu dvěma brankami, což se později ukázalo být klíčové. "Chrudim to po vyrovnání otevřela. Dali jsem dva góly, to zápas hodně naklonilo na naši stranu," vylíčil kapitán Teplic David Černý. 

Ve druhém poločase ERA-PACK bušil do obrany Svarogu, ta dokázala i díky neprůstřelnému Hůlovi odolávat. "Podle mě rozhodlo především proměňování šancí. Neměli jsme jich tolik, na rozdíl od Chrudimi jsme je ale proměnili. Díky tomu jsme vyhráli. Ve druhé půli jsme hodně bránli, ale měli jsme dobrou fyzičku, skvělého brankáře a i štěstí. Pomohl nám šťastný gól na 4:1," měl Černý velkou radost z dobytí chrudimské pevnosti. 

V Chrudimi naopak zavládl smutek, favorit celé soutěže tvrdý direkt od Teplic nečekal. "Proměňování šancí nás trápí už delší dobu. Máme problém trefit branku, to se pak brankář překonává těžko," hořekoval domácí hráč David Drozd. I on potvrdil, že zlomovým okamžikem byla poslední minuta první dvacetiminutovky.  "Dostat v poslední minutě dva góly, to se nesmí stávat, zvlášť týmu, jaký jsme my. Máme přeci dost zkušených hráčů." 

Trenér Teplic Viktor Tarčilo vítězství nechce přeceňovat. "Chrudim hrála dobře, bylo to vyrovnané. Tohle vítězství je pro nás super, ale ta hlavní práce je teprve před námi," řekl po televizním utkání.  

FK ERA-PACK Chrudim - Svarog FC Teplice 1:5 (1:3)
Branky a nahrávky: 12. Everton (Max) – 20. a 34. Tato, 6. Claudinho (Litvinov), 19. D. Drozd (vlastní), 37. Mario Ossorio.
Rozhodčí: Petr, Rygl – Kliner.
ŽK: 24. Doša – 33. Claudinho.
Diváci: 150. 
Chrudim: Litviněnko – Everton, P. Drozd, D. Drozd, Slováček – M. Mareš, Max, Doša, Balog, Felipe.
Svarog FC Teplice: Hůla  – Claudinho, Teka, Tato, Litvinov – Černý, Baran, Šebek, Künzl, Sebiskveradze, Mario Ossorio, Gansukh.