Jak se Teplice chystají na finále play off? Měli jste kromě tréninků i nějaký teambuilding?
O teambuildingu jsme uvažovali, ale nakonec v kabině převládla důležitost finále a chuť trénovat. A tak jsme si řekli, že společné aktivity necháme až po konci sezony.

Vaším soupeřem bude Sparta. Čekal jste to?
Vzhledem k tomu, že znám sílu soupeřů přímo ze hřiště, tak jsem to očekával. Spíše mě překvapilo, jak vyrovnané všechny zápasy byly. Chrudim se několikrát v sérii dokázala zvednout a Spartě nedala vůbec nic zadarmo. Stačilo relativně málo a klidně jsme finále mohli hrát proti Chrudimi. Každopádně bylo příjemné se na tento duel dívat z pozice již postoupivšího celku.

V čem má Sparta silné a slabé stránky?
Silnými stránkami jsou jednoznačně útok a individuální kvalita všech hráčů. Tam je Sparta na nejvyšší úrovni, což během sezony v řadě zápasů několikrát dokázala. Slabší stránkou je naopak podle mě obrana, čehož budeme chtít využít.

Naposledy jste si v Teplicích zahrál finále proti Chrudimi. Prohráli jste. Jak velké šance na zisk titulu máte letos?
Doma jsme letos neztratili ještě ani bod a v sérii můžeme domácího prostředí plně využít. Ale i přesto, že do finálové série vstupujeme z lepší pozice, uvědomujeme si velkou kvalitu soupeře. Před finále vidím šance zcela vyrovnané. Jako v každém finále bude rozhodovat především hlava a koncentrace jednotlivých hráčů.

Oba celky jsou zvyklé hrát na „gumě“. Co s tím může udělat televizní palubovka, která bude všude od druhého klání?
Guma na sparťanské palubovce je přeci jen trošku odlišná od té naší, což pro nás může být v prvním zápase výhoda. V dalších zápasech to bude pro oba celky stejné.

Jste spokojený se svou herní vytížeností? Vnímáte nějak roli cizinců v týmu?
Cizinci mají od začátku sezony o dva až tři tréninky týdně více než já, což se v herní vytíženosti a fyzické kondici musí projevit. Proto jsou na palubovce většinu času oni a svoji roli v týmu takhle beru a jsem rád, že dostávám prostor alespoň na pár minut v zápase. Záleží pouze na trenérovi, kolik času na palubovce se mi rozhodne poskytnout.

Titul jste ještě v kariéře nezískal. Co byste byl schopen pro jeho zisk obětovat?
V zápasech teď nejsem tak často vytěžován jako v průběhu sezony, nicméně kdyby to pro mě a pro Svarog mělo znamenat, že budu hrát o něco méně, ale povede to k zisku prvního titulu, tak bych to bral. (red)