"To už není smůla, to je holý prokletí!" Písně skupiny Kabát z nejnovějších alb znějí při domácích futsalových zápasech Balticflory s železnou pravidelností, DJ Turi, který mixážní pult v rozhlasové kabině ovládá, by ale možná měl sáhnout po albu Čert na koze jel z roku 1996. Citace z úvodu odstavce, která je ze skladby Tarantule v trenkách, totiž sedí na teplický futsalový klub jako ulitá.

Vlci s Východočechy zažívají další finálové déjà vu, počtvrté jim totiž v boji o titul vysněný grál uniká jako pára nad hrncem. O smůle se sice hovořit dá, Tepličtí by ale možná měli do stínadelské haly pozvat vymítače ďábla, jinak si lze těžko vysvětlit, že v soupeření s Era-Packem pravidelně selhávají.

V prvním poločase čtvrtečního souboje měla Balticflora výrazně navrch, v koncovce se ale neprosadila, byť šancí neměla málo. Hrál se však spíše opatrnější futsal, o čemž svědčí i to, že po deseti minutách neměl ani jeden celek na svém kontě faul.

Rozhodující gól padl po sporném falu Kovácse na Rešetára. Po souboji českých reprezentantů zůstal ten chrudimský ležet, sudí ho po ošetření nepochopitelně nevykázal ze hřiště, ač pravidla hovoří jasně. Rešetár si za malý okamžik naběhl na pas Dentinha a zblízka nedal Jeronimovi v brance Teplic šanci zasáhnout - 0:1!

Snaha Balticflory o vyrovnání se minula účinkem, několik tutovek vychytal Ton, párkrát zasáhli chrudimští hráči místo svého brankáře; viníkem nuly na ukazateli skóre u počtu teplických branek je i časté selhání Vlků ve finální fázi útočných akcí.

V neděli bude Chrudim hostit čtvrtý zápas finálové série, začne ve 20 hodin.

FC Balticflora Teplice – FK ERA-PACK Chrudim 0:1 (0:0)
Branka a nahrávka: 25. Rešetár (Dentinho).
Rozhodčí: Petr – Kaštánek.
ŽK: R. Mareš – Kovács, Sidnei.
ČK: 33. Max.
Diváci: 800 (vyprodáno).
Stav série: 1:2.
Příští zápas: Chrudim – Teplice (neděle 31. května od 20 hodin).
Teplice: Jeronimo (Kalina, Krišal) – Emerson, Sláma, Marcio, Holý, Sidnei, Kovács, Novotný, Giva, Salák, Alberto, Marcelo. Hrající trenér Giva.
Chrudim: Ton (Žďánský) – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, R. Mareš, Max, Dentinho, César Paulo, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Jaroslav Bartušek.