Trenér Guimaraes zasedl pouze do hlediště, na lavičce vedl mužstvo Mukanov. Už ve třetí minutě mu zvonil telefon. „Dej toho Kiliána dolů!“ volal provizornímu kouči. Mladičký Jakub Kiliján, který před sezonou přišel do Balticflory z Kadaně, dostal konečně šanci od samého začátku. Byl ale u první inkasované branky v Račukově síti a Guimaraesovi se znelíbil. Oba týmy se těsně před koncem první půle chystaly do kabiny za stavu 2:2, když gólman Mýta Libor Gerčák přes celé hřiště nasměroval míč na vysokého Váchu, který jemnou tečí překonal Račuka. Nevídaná branka! Tepličané přitom dobře věděli, že Východočeši praktikují právě tuto taktickou variantu ohrožení soupeřovi klece. „Dívali jsme se dokonce na video, připravovali jsme se na to. Takovéhle míče musí mít brankář!“ hřímal na svém internetovém blogu Guimaraes, jenž měl z hlediště ve středu přehled.

Zbylé vlasy si patrně trhal i na začátku druhého poločasu. Obrana Vlků nechala Račuka „vykoupat“ v ofenzivní vlně Nejzbachu a hosté vedli už o dvě branky. Když poté přidali další zásah do černého, zdálo se být rozhodnuto. Balticflora ale zapnula, dvěma kontaktními góly se dostala zpět do hry. Vyrovnat se jí už ale nepodařilo, a tak si Vysoké Mýto může do své kroniky zapsat první výhru nad teplickým soupeřem. V předchozím ročníku s Vlky prohrálo pětkrát za sebou. Teplice po 7. kole najdeme v tabulce na pátém místě a dá se čekat, že náročný prezident Balticflory Michal Žák sáhne k radikálnímu řezu.

FC Balticflora Teplice – Nejzbach Vysoké Mýto 4:5 (2:3). Branky: 7. a 28. Paulinho, 13. Ricardo, 30. Tolstov – 8., 19, a 21. Vácha, 3. Kaňkovský, 26. Michalec. Balticflora: Račuk – Tolstov, Djatlov, Paulinho, Ricardo, Leite, Ruben, Wellington, Kiliján. Diváci: 150.