Začněme áčkem. Jaká je spokojenost s uplynulou sezonou?
Se sezónou jsme maximálně spokojeni. Předsezónní cíl v podobě druhého místa jsme splnili. Prohráli jsme pouze s mistrovským Chomutovem. Konečná bilance 20 výher a 4 porážky je parádní. Navíc jsme většinu zápasů vyhrávali značným rozdílem a v klidu, což jsme úplně nečekali.

Jaké zápasy se povedly, jaké ne? A kdo tým táhl?
Nejlepší zápas byl určitě první finálový duel s Chomutovem, kterému přihlížela plná Letná, více než 120 lidí. Přestože jsme odešli poraženi, tak na atmosféru nikdy nezapomeneme. Popravdě už jsme nečekali, že takovou atmosféru na Letné ještě můžeme zažít. Super pocit. Nejhorší zápas? Asi druhé finále v Chomutově, kdy jsme ve druhém poločase úplně odpadli, domácí nás zaslouženě semleli. U nás vše stojí a padá na kolektivu a kamarádství, které nás všechny pojí více než 10 let. Největšími tahouny jsou ale určitě Petr a Tomáš Eisnerovi s Tomášem Kubizňákem a Honzou Maškem.

Dařilo se vám zapracovat do kádru mladé?
Tohle je určitě náš kámen úrazu. Máme skvělou partu, těžko někoho přijímáme. Podařilo se zapracovat mladého Standu Šťovíčka, zejména pro jeho píli a vychování. Zbytek to jednoduše nezvládá, protože si myslí, že když přejde jako dorostenec do mužů, tak bude hrát 30 minut.

Co se změnilo ohledně sokolovny, která není v dobré kondici?
Proběhla nějaká jednání s panem primátorem Hanzou. Je nakloněný tomu něco dělat s Letnou, nebo postavit novou halu určenou pro basketbalisty. Sokol s naším přispěním nyní investoval peníze do zázemí, v průběhu prázdnin dojde ještě k nějakým úpravám na Letné, protože příští sezónu tady ještě určitě odehrajeme. Jiné možnosti prostě nejsou. Každopádně nám to nevadí, máme to tu rádi, jen v zimě je to opravdu zimní. (smích)

Jak si vedla mládež?
Mládežnických družstev máme celkem šest. Největší radost mám z nově vzniklého týmu U9, dále pak z týmu U11 a U12. V nejmladší kategorii máme dobrou základnu asi 25 dětí. V celku jedenáctiletých máme obrovskou naději v podobě mladého Honzy Kopeckého, který je opravdu hodně talentovaný. Škoda, že není v týmu více holek, protože letos mohl tento tým udělat úspěch na republice v mixech. Zklamáním je pro mě nejstarší tým. Celek U19 vyhrál pouze jeden zápas. Bohužel některé opory skončily s basketbalem a nově příchozí to už v těchto letech nemají šanci dohnat. Obecně jsem ale na všechny mládežníky hrdý, protože se tomu opravdu věnují. Party v týmech jsou skvělé, což je v dnešní době malý zázrak.

Jaké máte podmínky pro mládež?
Podmínky jsou lepší a lepší. Protože máme narůstající mládežnickou základnu, tak je i větší podpora z města, kraje či MŠMT. Zároveň je dobrá doba i pro sponzoring. Co se týká tělocvičen, tak těch je v Teplicích prostě málo. Je téměř nemožné najít volné hodiny, a to kdekoliv. Ale už jsem zmiňoval, že vedení města o tomto problému ví, komunikuje a hodlá ho řešit.

Co se vám zatím nedaří při práci s mládeží?
U dětí mi chybí větší touha něco dokázat a mít úspěch. A také se nedaří to zabudování mladých nadějí do mužského týmu, případně vytvoření béčka mužů.

Jak bude vypadat léto? Bude v něm také basketbal?
Po docela velké snaze se mi po delší době podařilo sehnat atletickou trenérku pro všechny mládežnické týmy. Zde nás trochu tlačí bota, proto až do začátku prázdnin budou mít mládežníci jeden atletický trénink týdně. Dále se budeme účastnit různých streetbalů 3 na 3. V červenci bude volno, v srpnu už začne hrubá příprava včetně soustředění všech mládežníků v Meziboří u Litvínova.

A jaké budou cíle do nové sezony?
U mládežníků chceme být vždy lepší než v sezóně předešlé. Byl bych neskutečně šťastný, kdyby nám z projektu Sportování v mateřinkách, který děláme na ZŠ Koperníkova a ZŠ Stínadla, přešlo opět velké množství dětí do přípravky a vznikl nový mládežnický tým. No a u mužů pokud se nezblázní nějaký klub jako letos Chomutov, tak už snad konečně titul v kraji.