„Nejen že do mé kategorie šedesátiletých přibyli čtyři noví dravci. Ve Strakonicích jsem skončil záhy. Dojezdila moje Husqvarna a tak jsem byl nucený koupit starší Hondu 450. To už je jiné svezení, ale také práce na přípravě k závodům,“ říká motokrosový nezmar s vírou, že tenhle stroj bude spolehlivější.

V prvním závodě sezóny, v Lokti, dojel Václav Spurný v první rozjížďce osmý, ve druhé sedmý. V Záboří nad Labem šestý a sedmý, v Březové u Sokolova nejprve čtvrtý a ve druhé jízdě na pátém místě. „V kategorii čtyřicetiletých jsem byl s dosaženým umístěním spokojenější. Bylo pro mne příjemné vybojovat mezi sedmatřiceti o dvacet let mladšími startujícími osmnácté a devatenácté místo. Z dalšího závodu, z Aše, jsem vezl body za čtvrté a páté místo, mezi čtyřicetiletými jsem obsadil dvakrát 21 místo. V seriálu Hop – Trop v Ředhošti a Třebízi startovalo čtyřiatřicet veteránů od osmatřiceti let.
V první jízdě mne postihl v poměrně značné rychlosti pád. Naštěstí to odneslo jen tričko, kalhoty a přibylo pár modřin. Nicméně jednatřicáté místo na bodový zisk nestačilo. Ve druhé jízdě jsem byl v cíli dvaadvacátý. Zatím v posledním klání, naposledy teď v Kozmicích u Benešova, jsem mezi šedesátníky vybojoval třetí příčku a domů si odvezl pohár. Ovšem daleko větší radost mi udělaly výsledky mezi čtyřicátníky. V první jízdě jsem dokončil třináctý, ve druhé jedenáctý a nasbíral 59 bodů. Zvykám si na nový stroj a šetřím, abych mohl obsadit další závody,“ konstatuje v závěru svého ohlédnutí za probíhající sezónou Václav Spurný.