V základní části se oba celky střetly dvakrát. Nejprve v Chrudimi vyhráli domácí 3:0, když o zisku tří bodů rozhodli až v závěru, v hale na teplických Stínadlech zvítězil 2:0 Svarog. 

Po 22 kolech byli v tabulce výše Chrudimští, když skončili na druhé příčce. Teplice byly třetí. 

O tom, jak se série bude vyvíjet, podle mnohých napoví už první vzájemný duel. Ten se uskuteční na východě Čech ve středu od 20.15, přenášet ho bude přímým přenosem Česká televize. 

„Na první utkání s Chrudimí jsme velice soustředěni. Chrudim má nabitou soupisku, její hráči hrají spolu mnoho let, disponují výbornou obranou a mají skvělého trenéra. Na zápas pojedeme s maximálním nadšením. Očekávám vyrovnané utkání, oba týmy se respektují a myslím si, že první střetnutí nám hodně napoví o průběhu celé série. Musíme se plně soustředit po celý zápas a věřit si. Víme, co máme dělat," je Alonso nažhavený na první střetnutí. 

Také Chrudim má zahraničního kouče. Felipe Conde svůj celek správně nabudil, před Teplicemi ale varuje. „Jsou velmi obtížným soupeřem. Pracujeme na tom, abychom sérii zvládli dobře, každý detail bude rozhodovat, takže musíme být každou minutu zápasu stoprocentně soustředění. Očekávám pohlednou a velmi vyrovnanou sérii," kloní se i on k mínění, že série nemá vyloženého favorita. 

Chrudim ve čtvrtfinále přešla snadno přes Liberec (11:2, 4:1, 12:1), Svarog se zapotil s Helasem Brno (3:2, 3:2, 7:1). Dařilo se dvojici Adriano  - Salla. Oba nasbírali ve čtvrtfinále pět kanadských bodů. V dresu Chrudimi byli tahouny týmu Max, Éverton a Yuri.