Ředitel závodu Petr Hejduk ale netuší, jestli trať situovaná na kolem vrchu Letná, prověří i největší esa Jaroslav Kulhavý a Tereza Huříková. „Je to první kolo, tam se vždy do poslední chvíle neví, kdo dorazí. Jsem v kontaktu s manažery Kulhavého i Terezy, ale zatím není nic jasného. Kulhavý má prioritu olympijské hry. Těm vše podřizuje. Nedávno letěl do Anglie na olympijskou trať, navíc nemá moc formu. I tak si ale myslím, že se fanoušci v sobotu můžou těšit opět na kvalitní závod. My se jen modlíme, aby bylo dobré počasí, aby nám nepršelo,“ spíná ředitel závodu Petr Hejduk ruce k nebi.

Pro diváky jsou opět připravena atraktivní místa k sledování zajímavých závodů. „Pojedeme tradiční okruh. Měří 4,4 kilometry, převýšení je tam 95 metrů. Závodníci povedou jako vždy lázeňskou čtvrtí Teplic. Já být sportovním nadšencem, tak se postavím ke schodům na Letnou. Tam bude brutální sešup,“ láká Hejduk diváky.

Se svým týmem připravil také tradiční vložený závod pro děti s názvem „Lepší sportovat, než fetovat“. „Pojede se po dojezdu juniorů, zhruba ve čtvrt na jednu u Koziček. Můžou přijít ti nejmenší. Pojede se jen krátká trať, důležité bude si zasportovat, zkusit si to. V minulosti se nám vložený závod osvědčil, měl hojnou účast. Věřím, že letos tomu nebude jinak.“

Sobotní program začíná už v 9 hodin závodem žáků a žákyň. Hlavní závod se jede v 15.15 hodin.

Od pátku budou v místech, kde se pojede závod, dopravní uzavírky.

Program závodů:
9:00 – Žáci a žákyně

9:45 – Expert, masters, kadeti

11:15 – Junioři

12:15  – Děti/Lepší sportovat, než fetovat

13:00 – Ženy, juniorky, kadetky

15:15 – Muži elita/pod 23