Zemanová měla za sebou náročné cestování, trenéři proto s napětím očekávali, jak se na ní podepíše. „Obávali jsme se únavy z dlouhého cestování do Asie, ze změny časového pásma, navíc pár dnů před pražským turnajem absolvovala ME mixů,“ potvrzuje Václav Prokeš, který Zemanovou vede v teplickém oddílu.

Obavy byly liché, Zemanová drtila jednu soupeřku za druhou a od prvního zápasu ukazovala, že jejím cílem je jednoznačně zisk medaile. „Ve finále měla za soupeřku Ukrajinku. Ani v boji o zlato ale na tatami nepobyla moc dlouho a po dvou hodech zvítězila před časovým limitem,“ líčí Prokeš.

Výkon Zemanové navíc neunikl pozornosti pořadatelů, kteří ji vyhlásili osobností dne na stránkách Evropské unie juda. „Věrce stačilo na vítězství v celém turnaji pouhých devět minut. Díky zlatu navíc výrazně poskočila ve světovém a evropském žebříčku. Je světovou dvanáctkou a evropskou trojkou, což je dobrým signálem před nadcházejícím ME v Bulharsku a MS na Bahamách,“ má Prokeš radost.

A co říkala po sladkém triumfu samotná Zemanová? „Mezi kadety jsem podobný úspěch nezískala, proto jsem za zlato z tak velkého turnaje juniorek moc šťastná. Vystoupat na bednu je krásné, ten pocit je úžasný.“

Štěstím zářil i reprezentační trenér Václav Sedmidubský. „Výkon Věry byl pro mě jako sen. Bylo to pro ní hodně těžké, protože toho měla v posledních dnech opravdu hodně za sebou. Věřím, že v Sofii získá medaili.“

V následných dnech Zemanovou čeká závěrečná příprava na tyto vrcholy sezony. „Nejprve začínáme desetidenním kempem v ázerbajdžánském Baku. Následovat budou kempy v Hranicích, Minsku a domácí rekondiční kemp,“ přibližuje Václav Prokeš.