Nováček z Teplic hrál v Lounech s Lokomotivou, která také teprve sbírá v této soutěži zkušenosti. Do utkání byla pořádně nažhavená a během první třetiny dvakrát vedla. Hosté ale dokázali vždy srovnat. V prostřední periodě dali tři branky a vývoj poměrně vyrovnaného střetnutí překlopili na svou stranu. Nejlepším mužem Loun byl brankář Václav Frajt, který předvedl 34 zákroků. Ani to ale na úspěch domácím nestačilo.

Důvod? „Naši hráči chtěli, ale ruce měli svázané až příliš velkým nahecováním,“ myslí si asistent hlavního kouče Lokomotivy Josef Pelc. „Byl to vyrovnaný, místy ale přehnaně emotivní zápas,“ řekl trenér Dynama Jakub Vorlovský.

Děčín vyhrál na nájezdy 7:6 nad béčkem Florbal Ústí. Zápas, který se hrál v krajské metropoli, komentuje z děčínského pohledu Šimon Pilek: „Byla to vydřená, ale zasloužená výhra. Téměř po celou dobu jsme byli na balónku a kontrolovali hru. Kluků z Ústí moc nebylo, proto jim nezbylo nic jiného, než betonovat a čekat na brejky. Do nájezdů zápas došel jen kvůli našemu neproměňování šancí.“ Nejproduktivnějším mužem Děčína byl v Ústí Petr Bořuta (3+1).

Druhý teplický tým v soutěži, který nese jednoduchý název Florbal Teplice, pomýšlí na pozici těsně pod vrcholem. Po domácí porážce s Kadaní (7:11) je ale ve vyrovnaném pořadí až šestý. „Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Soupeř byl o malinko lepší po celý jeho pr-běh, s přehledem si hlídal náskok, který si utvořil v prvních patnácti minutách první části,“ byl po skončení zápasu smutný trenér domácího mužstva Martin Severa.

Nastávající víkend nabídne souboj Florbalu Teplice s Děčínem, hrát se bude v sobotu od 17 hodin v Krupce.
V neděli od 18.00 hraje Děčín v Novém Boru s Louny.

Svým fanouškům se představí také Dynamo DDM Teplice – v neděli od 18.30 hostí Panthers Praha B.