V polském Raszyně potěšil svým výkonem na turnaji olympijských nadějí  do 17 let Adam Pecka. „Byl to jeho první reprezentační start. a Adam vytvořil čtyři osobní rekordy, podal moc hezké výkony glosuje Peckův výkon trenér teplického oddílu Petr Ditrich.

Talentovanému vzpěrači se dařilo i na mistrovství České republiky juniorů do 17 let v Soklově. Pecka jel na šampionát s medailovou ambicí. Plány úspěšně naplnil, ze západu Čech se hrdě vracel ověnčený stříbrnou medailí.

Tradičně hodnotné výkony předvádějí tepličtí veteránští vzpěrači. Jinak tomu nebylo ani na mistrovství republiky v Meziboří. „Na Mostecko jsem odjeli s jedenácti závodníky, kteří se na toto klání poctivě připravovali. Radka Charvátová při svém druhém závodu vyhrála první místo. Ostřílenou závodnicí už je Kateřina Plačková, kterou vede její osobní trenér Jožka Nosický. Také ona byla první. Také naši muži sbírali cenné kovy. Zlato brali Libor Beníšek, Jaroslav Mareš, Jan Anger, Vladimír Jaroš, Jan Zajan, Josef Gajdoš a Josef Hamaj, stříbro získali Radek Pospíšil a Jiří Palinski,“ referuje Ditrich, který teplické borce na vydařený závod připravil společně s Pavlem Sobotkou. Teplický tým byl v Meziboří mezi družstvy nejlepší!

Nejčerstvější je zápis mladších a starších žáků z ligy družstev, která se konala v Rotavě. „Byl to poslední závod, který byl zároveň nominační pro finále i na mistrovství České republiky jednotlivců. Naši závodníci podali hezké výkony a vytvořili si nové osobní rekordy,“ přibližuje Petr Ditrich.

V Rotavě se za Teplice bili Petra Klofandová, Filip Voska, Ondra Beneš, Štěpán Doležal. Mimo soutěž startovali mladý Ondra Hajšl a starší žák Vojta Kelich. Trenéři Sobotka a Ditrich byli spokojení. Podle nich by se družstvo mělo probojovat do finále ligy mladších žáků, někteří pak budou mít šanci startovat na konci října v Havířově na republikovém šampionátu.