Drážďanský tým porazil v prvním kole TC Amberg am Schanzl, ve druhém TC Bruckmühl Feldkirchen a ve třetím TC Weinheim 1902. Další dva zápasy ho čekají nyní v rychlém sledu.

V sestavě Blau-Weiß jsou Marek Michalička a jeho parťáci Lubomír Majsajdr, Christian Haupt, Michal Franěk, Michal Šmíd a Uladzimir Ignatik.

„Na čtyřhry máme ustálené dvojice. Jsem přesvědčený, že je lepší, když kluci hrají spolu delší dobu. Více se znají, vědí o sobě na kurtu a na výsledcích to je vidět," pronesl Jiřička.(na snímku)

V týmu má hned několik hráčů, kteří se pohybovali i ve světové dvoustovce. Na soupisce TC Blau-Weiß je i Slovák Juraj Masar či česká naděje Adam Pavlásek. „Sázíme spíše na tým než na jednotlivce. Atmosféra je v mančaftu výborná. Kluci se znají delší dobu. Fungují jako tým i mimo kurty."  Teplický kouč v Německu  Jiřička sbírá při angažmá v Drážďanech samé výhry

Výsledky mají Jiřičkovi svěřenci zatím excelentní. V tabulce druhé ligy jsou na prvním místě. Postup do první německé ligy není pro tenisový klub z Drážďan nereálný. Sestup jim už stoprocentně nehrozí. „Ještě nám zbývají čtyři kola. Je to ještě daleko. Samozřejmě se budeme snažit po sportovní stránce udělat pro postup do nejvyšší soutěže maximum. Otázkou je, jak by se k případnému postupu postavilo vedení klubu. První liga je finančně náročnější než druhá. Tým by nebyl šestičlenný jako teď, ale pouze čtyřčlenný. Muselo by se tím pádem sáhnout do jeho složení atd. Znamenalo by to velké změny pro všechny z nás a musela by se zvážit všechna pro a proti," dodal Jiřička.

Další tenisové bitvy čekají hráče Drážďan tento týden. V pátek jedou na dvorce TC Wolfsberg Pforzheim a v neděli hostí na svých kurtech TC Großhesselohe. „K dispozici bychom měli mít na domácí utkání i Slováka Andreje Martina. Věřím, že nás přijde podpořit minimálně stejný počet fanoušků jako při posledním domácím zápasu. Vstup je volný," dodal Jiřička.