Důkazem budiž výkony vlajkové lodi Šanova týmu juniorek. V Juniorské lize je několik zápasů před koncem nadstavbové části zachráněný, když v tabulce jsou na první příčce.

Dobrou formu potvrdil Šanov v sobotu v domácím prostředí teplické hotelovky, kde dvakrát porazily SK Španielka Řepy 3:0. „Byly to zápasy s druhým celkem tabulky, vyhrály jsme je hladce. Jsme s holkami spokojeni, po roce se dala dohromady dobrá parta. Výhled do budoucnosti? V kádru jsou tři děvčata, která nás vinou věku budou muset po sezoně opustit. Tým ale máme dobře doplněný mladými hráčkami z kadetek a starších žákyň, proto má perspektivu minimálně na další tři čtyři roky," tvrdí Rubinstein.

„Trenéři Blanka Kaňkovská a Martin Lacina si sedli. Spolehnout se můžou na opory Dominiku Frišovou, Lucii Lacinovou a Martinu Wolfovou. Ta je teď ale trošku v útlumu, protože se připravuje na maturitu. Tyto hráčky vyhrávají rozhodující body, uhrají i těžké míče. Dobře je doplňují například Nela Prokůpková nebo Lenka Rejsková. Příští rok bychom se chtěli dostat do skupiny, která hraje o extraligu."

Dobře se daří i ostatním družstvům. „Kadetky jsou v kraji na prvním místě, těší nás i výsledky mladších žákyň. Pozitivně můžeme mluvit i o starších žákyních, i když u nich je problém v tom, že jejich zápasy kolidují se zápasy kadetek a juniorek. Přesto mají šanci na druhé místo, které by jim zajistilo účast na přeboru republiky, co je vrchol žákovských kategorií," chválí předseda VK Šanov.

Rubinstein má ale na tváří kromě úsměvu i vrásky, které mu způsobilo hned několik záležitostí. „Například mě mrzí to, že máme málo hráček, a to hlavně v přípravce. Holčičky si totiž teprve hledají sport, který je bude bavit, často se tak stane, že volejbal hrají jen chvíli. S výkonností jsme ale i v této kategorii spokojeni."

Dalším problémem je absence dostatečné kapacity trenérů. „To je poměrně velký problém, protože trenérů máme opravdu málo. Potřebovali bychom personálně posílit a řekl bych, že i omladit. Děvčata by k sobě potřebovala někoho mladšího, většina z nás funkcionářů má už věk dědečků," přiznává Rubinstein. „Nikomu se do toho moc nechce, i když je v Teplicích hodně hráčů a hráček volejbalu. Asi si budeme muset dát inzerát," usmívá se.

Šanovanky hrají své mistrovské zápasy v hale Hotelové školy Teplice na Smetanově náměstí, kde zároveň jednou týdně trénují. Primárně se ale využívají prostory ZŠ Koperníkova. „Dostat se do městské haly Na Stínadlech nemáme šanci. Termíny soutěží se dozvíme až někdy v červnu, to už je hala na podzim rozebraná," mrzí Rubinsteina.

Á propos hala. Víte, že pronájem tělocvičen a haly zaplatí za jednu sezonu VK Šanov sto tisíc korun? „To je pravda. Je pak pro nás těžké shánět peníze. Věříme, že nějaké finanční prostředky dostaneme od města Teplice, když je nyní již vše v pořádku. Máme ale problém v tom, že ze sedmdesáti přihlášených děvčat má na dotaci nárok jen polovina. Město totiž dotuje pouze děti, které mají bydliště na území Teplic, přestože spadají pod oddíl, který má sídlo v Teplicích. Navíc peníze, které zaplatíme za pronájem tělocvičny na ZŠ Koperníkova, jdou zpět do pokladny města," upozorňuje Rubinstein.

VK Šanov tak paradoxně levněji vyjdou zápasy na hřištích soupeřek.