„Jsem naprosto spokojený s letní přípravou i s tím, jak jsme tým posílili. Týmy z vršku tabulky se také posilovaly, ale proč bychom i my nemohli patřit mezi favority? Kádr máme dobrý, věříme si!“ říká před pátečním startem VARTA futsal ligy trenér mužstva Svarog FC Teplice David Filinger.

Svarog, který vznikl před dvěma lety sloučením slavné Balticflory a klubu Internazionale Teplice, na jaře vedl srdnatý čtvrtfinálový boj s Plzní. Se Západočechy svedl maximální počet zápasů, mezi čtyři nejlepší se nakonec nedostal. V létě se na Stínadlech neděly žádné převratné události, přesto o určité obměně kádru došlo.

„Já jsem hlavně rád, že nám zůstala taková ta osa týmu,“ pochvaluje si Filinger. „Jediný, kdo nám odešel, a je nám to líto, je Jean. Na jeho místo ale přišel Joao Jairo, který má spoustu zkušeností. Dlouho jsme o něj usilovali, konečně se nám ho povedlo přivést. A ještě místo Lucase máme Carolose, ten má portugalský pas, což je pro nás důležité kvůli cizinecké kvótě pro jednotlivé zápasy,“ informuje o brazilských rošádách Michail Žák, prezident teplického klubu.

Kromě Jaira získal Svarog ještě brankáře Jeronima, který už v minulosti v Teplicích působil. Nováčky jsou také další Brazilec Carolos, čeští hráči Šebek, Vobořil nebo Konečný, a především Jiří Novotný, třicetiletý bývalý reprezentant, jenž už to na Stínadlech rovněž zná. „To je kluk, který to umí ze zezadu rozdat, navíc je výborný i do kabiny. Vobořil je rychlý hráč, bojovník, Šebek je pro nás příslibem do budoucna,“ vylíčil Žák.

Kapitánem bude v nové sezoně David Černý, který má společně s Jiřím Baranem na svém kontě několik reprezentačních startů. „Věříme, že přebere takovou tu zodpovědnost, bude lídrem. Má už zkušenosti, chceme, aby je takto zúročil,“ vysvětluje Filinger.

„Je pravda, že v minulé sezoně tam ještě byla nervozita, nebyl jsem tak zodpovědný. A jaký máme tým? Myslím, že tu jsou dvě skvělé čtyřky. Díky tomu, že jsme s Jirkou Baranem už zkušenější, by hra Svarogu neměla být už jen na Brazilcích. Cítím, že nás čeká dobrá sezona,“ větří mladičký kapitán.

Teplice mají na úvod sezony lehčí soupeře; v pátek hostí Mělník, 10 dní na to jedou do Brna k utkání s Helasem. A poté je prověří Sparta a Slavia. „Pro nás bude ale prověrkou v úterý 11. září finále krajského poháru s Litoměřicemi. Hrát se bude u nás na Stínadlech, za každou cenu chceme postoupit,“ tvrdí Žák.

V pátek od 20.30 hodin odehraje Svarog duel úvodního kola proti Mělníku. „V minulé sezoně ani jeden zápas s ním nebyl podle našich představ. Bude kousat i tentokrát, bude to o prvním gólu,“ odhaduje David Černý průběh utkání.

Na ligové zápasy zaplatí na Stínadlech muži 50 korun, ženy o 30 korun méně, děti mohou jít zdarma.