Proto basketbaloví příznivci s napětí očekávali zprávu o výsledku odvetného utkání. Byla radostná, potěšila. Tepličtí porazili Jiskru Domažlice i na její půdě, a to 79:69 po čtvrtinách 17:20, 33:36, 62:55. I umrnění fandové, kteří byli ochotni připustit porážku v Domažlicích a hrát rozhodující zápas opět v Teplicích, se radovali, stejně tak jako ti, jímž moře vždy sahá pod kolena.

„Před odjezdem do Domažlic bylo celému týmu jasné, že utkání na jejich horké půdě nebude snadné, zvláště poté, co soupeři předváděli v závěru prvního utkání v Teplicích. Zápas byl od počátku herně vyrovnaný. Oba týmy hrály s velkým nasazením, rychlým pohybem po hřišti. Nám se první poločas nepovedl tak, jak jsme si představovali. Domluvené signály s úspěšným zakončením nevycházely, střelba na koš byla dost nepřesná. Proto domácí o poločase vedli 36:33. Nebylo to tím, že by nás přehrávali, ale tím, že jsem chybovali ve střelbě. Zlom nastal až ve třetí čtvrtině. Ze soustředěné obrany jsme vyráželi do protiútoků, začala vycházet střelba z trojkových pokusů, takže jsme čtvrtinu vyhráli 29:16. V závěrečné části jsme taktickou hrou hlídali bodový náskok, takže pět minut před koncem řádné hrací doby jsme vedli 78:60,“ přiblížil Petr Eisner po návratu do Teplic, jak utkání v Domažlicích vypadalo. „Kluci hráli ukázněně, s vysokým nasazením, touhou po výhře. Těmito vlastnostmi jsme překonali domácí hráče. Za to spoluhráčům patří moje poděkování. Do dalších bojů vstupujeme za tři týdny s Jičínem. Doma, až začne rozhodující série zápasů o postup do I. ligy, bychom potřebovali hlasitou podporu divák, to se nám vždy lépe hraje,“ vzhlíží Eisner k teplickým sportovním fanouškům. I oni můžou výrazně pomoci basketbalistům v boji o druhou nejvyšší soutěž České republiky v tomto populárním sportu.

Domažlice – BK Teplice 66:79 (20:17, 36:33, 55:62). Body: P. Eisner 23, Mašek 18, Mazač 16, T. Eisner 13, Suska 4, O. Gaisler 2. M. Gaisler 2, Dvořák 1. Fauly: 21:26. Trojky 7:7, TH 31/17 : 21/14

Autor: František Šimon