„Odjeli jsme v nejsilněší možné sestavě. Vedle Angera, Zajana a Podholy měli sbírat body Čurda, Navara a Gajdoš. Trenér Václav Proft nás upozornil zejména na pražskou Bohemku. Nejlepším z našich byl Jan Anger (trh 130 kg, nadhoz 165 kg),“ zmiňuje Radek Podhola. „Honza byl nejdůležitějším článkem týmu. Přinesl do družstva 323 bodů, což je nadprůměrný výkon“, hodnotil Proft.

„Velký podíl na celkovém výsledku měl také Jan Zajan (trh lehce pod 120 kg, nadhoz 150 kg). Dvojboj 270 kg znamenal 315 bodů. Já jsem v trhu vzepřel 101 kg a v nadhozu 125 kg (282 bodů). Pavel Čurda si odskočil do Plzně odpočinout od silového trojboje a jeho dvojboj 260 kg znamenal 266 bodů. Družstvo bodově doplnil Pepa Gajdoš. Získal skoro stejný počet bodů jako mladík Patrik Navara, tedy 234 bodů. Stále však nebylo jednoznačné, kdo zvítězí. Zda Bohemians Praha nebo Teplice. Nakonec nám to ulehčil Andrej Beran z Bohemians. Nezvládl ani jeden pokus v trhu a Pražané přišli o důležité body. Zvítězili jsme ziskem 1412 bodů před druhou Plzní (1398), která byla příjemným překvapením tohoto kola,“ tlumočí Radek Podloha slova trenéra Václava Profta.

Poslední kolo se bude konat 13. listopadu na Letné. Tepličanům bohatě stačí skončit na čtvrté pozici. Celkové vítězství si pravděpodobně zkušený tým už nenechá vzít.