Ze závodů MČR st. žactva a finále seriálu HNKN přivezli naši nejmladší zástupci 7 umístění na medailových pozicích a další pěkné výkony:

V sobotu závodilo v náročných klimatických podmínkách za větru a sněžení starší žactvo ve sprintu volnou technikou na trati 800 m. Největší radost nám udělala vítězstvím mezi děvčaty r. 1996 Tereza Běhounková, která zvítězila s náskokem ve finále po vynikajících výkonech ve všech dílčích závodech.
Výborný výkon podala i Pavlína Králová, která vybojovala 8. místo, když jí finále uniklo o několik desetin vt.
Starší žák r. 1996 Michal Cáchel se probojoval až do finále, kde ale bohužel spadl v cílové rovince a skončil pátý. Jeho kolega Jiří Hamr skončil na výborném 8. místě, když skončil v semifinále na 4. místě.

Mladší žáci bojovali na náročné kopcovité trati 2 km volně. Skvěle zajeli všichni chlapci: Lukáš Matějka (r. 1998) vybojoval 2. příčku, jeho bratr Šimon zvítězil v kategorii 1999 a stejně starý Jakub Štochl obsadil vynikající 3. místo.

V neděli jeli všichni závod klasickou technikou. Klimatické podmínky byly opět náročné, přidaly se i problémy s mazáním na měnícím se sněhu. Starší žák r. 1996 Jiří Hamr vybojoval skvělou bronzovou medaili na trati 4 km, Michal Cáchel byl 10. Tereza Běhounková vybojovala na trati 3 km výborné 7. místo, Pavlína Králová 13.

Mladší žactvo soutěžilo na trati 2 km a hlavně kluci nám opět přinesli radost. Ve své kategorii zvítězil Šimon Matějka před Jakubem Štochlem, Lukáš Matějka skončil na skvělém 6. místě.

V soutěži družstev pak obsadili žáci TJ Lokomotiva Teplice 4. místo mezi 37 oddíly.