Více než 40 žákovských závodníků ve věku 8-14 let bylo v krásném a naštěstí po celý týden zasněženém prostředí Jizerských hor. Perfektním zázemí jim poskytla Šámalova chata nad Bedřichovem. Děti trávily téměř celý den venku ve stopách.

Trénink začínal po probuzení hravou rozcvičkou. Po vydatné snídani a krátkém odpočinku se po 9. hodině lyžaři vydali na dopolední tréninky, druhou fázi pak absolvovali po výborném obědě a poledním „klidu“ odpoledne. Náplní byla především technika obou lyžařských stylů-klasiky i bruslení, obecná vytrvalost (najížděli jsme „objemy“), nechyběly ani hry na lyžích či sjezdařské dovednosti. Trenéři zařadili i denní a noční orienťák, soutěže týmů, dovednostní hry na chatě a další aktivity včetně oblíbeného bobování. Podvečer jsme věnovali i chvilce nad učebnicemi. Na závěr dne si borci i zaposilovali a věnovali čas potřebné regeneraci (protažení, sauna apod).

Rozhodně se účastníci soustředění nenudili a odjížděli oni i trenéři s pocitem dobré přípravy na závodní lyžařskou sezónu. Teď už jen aby lyžařským aktivitám přály sněhové podmínky a mladé naděje mohli svůj trénink zúročit na krajských i republikových závodech!

Autor: Yvona Rubášová