Před pár dny jeho svěřenci obhájili prvenství v Divizi 1 Rugby League a potvrdili, že ve třináctkovém rugby jsou u nás momentálně bez konkurence.

Máte druhý titul v řadě, jak hodnotíš letošní sezonu?
Letošní sezóna byla úspěšná, podařilo se stabilizovat kádr, kluky z juniorky se podařilo zapracovat stabilně do Áčka. Hráli jsme v zahraničí, doma junioři hráli proti Sadlleworth Rangers z Anglie, probíhali tréninky dětí. Všechno v rámci fungování klubu bylo dobré, vždy se udělají nějaké chyby, na druhou stranu se z nich člověk učí a posouvá se dál. Hodně mi pomohl mezinárodní trenérský kurz, i když po návratu z něho jsem měl pocit, že musíme se vším začít od začátku, že všechno děláme špatně, ale rychle jsem se zorientoval a zaměřil se na důležité faktory naší hry, které musíme zlepšit.

close Trenér RLC Dragons Krupka Tomáš Beránek s pohárem pro vítěze Divize 1 Rugby League. info Zdroj: Deník / Nešetřil Roman zoom_in

Bylo snazší titul obhájit, nebo jej vybojovat vloni poprvé?
Letošní sezóna byla náročnější, obhájit titul je vždy těžší než vyhrát poprvé. Zase nám, ale letos pomohl nový formát Divize 1. Loni to byl boj do posledního zápasu a poslední minuty.

Jak říkáš, změnil se hrací systém Divize 1. Je lepší než ten minulý, kdy hrálo 7 týmů a po skončení základní části následovalo play-off?
Změna systému má dvě strany mince. Letošní formát nám pomohl k titulu dříve než loni, a hráli jsme jenom s těmi nejsilnějšími u nás. Na druhou stranu je pro mě formát play-off zajímavější, hraje se do posledního zápasu do poslední minuty. Grand Finále by měla být výkladní skříň české asociace Rugby League, formát na rok 2018 není ještě znám a určitě bude předmětem vášnivé diskuze.

Pomohla týmu účast na turnaji v Rotterdamu před sezonou?
Účast v Rotterdamu nám pomohla. Na turnaji před sezónou jsme si zahráli jak s lepšími tak s horšími týmy, vyzkoušeli nové situace. Před začátkem domácí soutěže jsme už měli něco díky turnaji nahráno a to vždy týmu pomůže. Byl to zážitek a s kluky jsme si tak trochu nadělili odměnu za pohár v roce 2016. Příští rok se chystáme zase do zahraničí na předsezónní turnaj, rozehrát se, zvyknout si na hru, ve hře je opět Nizozemí a nebo Norsko, skandinávci nehrají špatně. Na druhou stranu začátkem jara bude pravděpodobně tepleji v Holandsku což asi rozhodne.

Jak je to s účastí dvou borců Dragons na akademii v Halifaxu?
Před třemi měsíci jsme s Antonínem Berkem st. začali bavit o možnosti poslat některé mladé kluky na 1 - 3 měsíce do zahraničí na "stáž". Využil jsem kontaktů a nakonec jsem se dostal k Luke Garnettovi z Anglie, který vlastní sportovní agentury pro mladé hráče. Proběhla spousta mailů ohledně školy, ubytování, stravování atd. Prostě dva měsíce práce a nakonec je z toho roční pobyt v Anglii pro naše dva mladé hráče Daniela Veselého a Antonína Berka ml. Studium trenérství a 2 - 4 tréninky denně dávají klukům určitě zabrat, ale věřím, že je to pro ně životní krok. Až se kluci vrátí, doufám, že týmu pomůžou, předají své zkušenosti a třeba se nám podaří poslat zase někoho jiného do Anglie, do kolébky rugby. Když mě Tonda starší oslovil, vrhl jsem se do práce, chtěl jsem klukům umožnit něco o čem jsem sám mohl jenom snít.

Sezona Rugby League je pomalu u konce, na co ještě se můžou jeho příznivci v Krupce letos těšit?
Musím určitě všechny pozvat na mezinárodní zápas Česká Republika - Norsko, který se odehraje v sobotu 21. října od 15 hodin u nás na hřišti v Krupce. Před zápasem bude probíhat turnaj dětí do deseti let v bezkontaktním rugby, kde budeme mít i naše dráčata. Pro více info je dobré sledovat náš FB profil.