1. KRÁL PETER SAGAN POBLÁZNIL TEPLICE
O slovenském cyklistovi Peterovi Saganovi se říká, že je pro svůj sport tím, čím je pro fotbal Lionel Messi. 30. dubna se mistr světa v silniční cyklistice, rodák ze slovenské Žiliny, představil na závodu Českého poháru horských kol v Teplicích! Bylo z toho hotové pozdvižení, vždyť podobná osobnost do severočeského lázeňského města nepřijíždí každý den. Sagan usiloval o body potřebné pro start na letní olympiádě v Riu. Svůj cíl nakonec splnil, na Hry do Brazílie se podíval. V Teplicích dojel čtvrtý, přesto byl pro mnohé vítězem. Trať v centru města byla obklopená tisícovkami fanoušků, ředitel závodu Petr Hejduk se dmul pýchou. Podle něho to byl nejpovedenější závod, který kdy pořádal. A protože se má v nejlepším přestat, byl dubnový Český pohár posledním Hejdukovým podnikem, v roce 2017 Teplice špičkovou cyklistiku neuvidí.

2. POTOČNÉHO PARÁDNÍ GÓL DO SÍTĚ SPARTY
Byl první květen, první Máj, fotbalu čas! V Teplicích totiž hrála Sparta, do hlediště Stínadel přišlo téměř jedenáct tisíc diváků. Žlutomodří potřebovali bodovat, aby se přiblížili záchraně, Sparta měla zálusk na mistrovský titul. Od 45. minuty vedla po Konatého brance, postupem času ale odpadávala. Čtyři minuty před koncem si postavil míč k přímému kopu domácí útočník Roman Potočný a krásnou střelou přes zeď překonal sparťanského gólmana Bičíka. Sudí Jílek ale radost překazil, ještě před Potočného exekucí foukl do píšťalky, branka neplatila. Potočný však dostal šanci k reparátu. Ten hrdina okamžiku s iniciály RP provedl ještě lépe, Bičík byl na mistrovskou ránu do šibenice krátký. Tepličtí poté dohrávali za mohutné podpory publika v euforii, vítěznou branku už ale nedali, přestože Štěpán Vachoušek běžel sám na branku Letenských.

3. PROBOŠTOVSKÁ POHÁROVÁ JÍZDA
Historické druhé místo v krajském přeboru za sezonu 2015/2016 zajistilo Proboštovu start v předkole MOL Cupu. V něm se mu podařilo vyřadit po neskutečném průběhu Neratovice. Po základní hrací době byl stav nerozhodný 3:3, po prodloužení pak 4:4, penalty zvládli lépe domácí. V 1. kole pohárové soutěže čekal na Proboštov druholigový Varnsdorf. Více než šest stovek diváků sledovalo trápení favorita, po půli byl stav nerozhodný 1:1. Po obrátce už Varnsdorf kraloval, zápas vyhrál 3:1. Proboštovští ale sklidili uznalý potlesk.

4. RONDO BYLO KOUSEK OD EXTRALIGY
Hokejbal je na Teplicku dlouhodobě velmi oblíbeným sportem, byť se jeho základna rok od roku zužuje. V novodobé éře hokejbalu je nejúspěšnějším mužstvem Teplicka Rondo. Na jaře bojovalo o extraligu, nejvyšší soutěž mělo na dosah ruky. Parádně si vedlo už v základní části, na domácím hřišti bylo silné jako medvěd. Zvládlo nástrahy play off a s Rakovníkem si to rozdalo o extraligu. Po dvou zápasech na půdě soupeře se doma snažilo smazat manko dvou proher. Poprvé se to povedlo, podruhé už ne. Po porážce 1:3 na zápasy na Teplice čekala baráž o extraligu s Hradcem Králové. Tři týdny ale musely nesmyslně čekat na rozhodnutí svazu, který účast Ronda v baráži zpochybňoval. Někteří hráči mezitím odjeli na dovolenou, ostatní vypadli z tempa. Ve dvou barážových duelech Tepličtí na Východočechy nestačili, sen o extralize se rozplynul. Rondo se ji pokusí vybojoval v právě probíhajícím soutěžním ročníku.

5. DRAGONS TRIUMFUJÍ V RUGBY LEAGUE
Řekněme si to hned na úvod, ať předejdeme dohadům. Rugby league je téměř neznámou odnoží klasického rugby, v naší zemi jí hraje jen pár klubů. To, co se povedlo krupskému klubu Dragons, je ale i tak fantastické. V pátém roku své existence mužstvo, které dlouho hledalo svůj domov, soutěž suverénně ovládlo. V nesmírně dramatickém finále Krupka porazila Slavii Hradec Králové 20:18 a mohla tak slavit sladký triumf. Zápas se hrál na hlavním stadionu TJ Krupka, přihlížely mu tři stovky nadšených diváků. Po vítězství se strhly mohutné oslavy, šampaňské zkrápělo trávník, každý se objímal s každým. Oslavy pokračovaly v restauraci až do rána.