Na startu se sešlo na sedm set závodníků. Trať měřila padesát kilometrů a byla vedena náročným kopcovitým terénem v okolí Ještědu. Takto volená trasa prověřovala tělesnou i psychickou odolnost jezdců. Již v prvém kopci se na čele závodu vytvořila silná pětičlenná skupina, v níž měl Top Ten Factor Teplice zastoupení tří jezdců.

Trojice Tepličanů uplatnila převahuNa špici se střídali Hejduk, Okrouhlík, Novotný, Ježek, Fojtík. Skupina dobře spolupracovala a udržovala si stále slibný časový náskok. Skupina jezdců klubu Top Ten Factor uplatňovala početní převahu a mohla si tak kontrolovat průběh závodu. Zvláště v závěrečné části tratě, kdy jezdci stoupali až na samotný vrchol Ještědu, si skupina rozdělila vítězství.

Nová posila má druhé vítězstvíVe sportu se rozhodovalo mezi Okrouhlíkem, Ježkem a Novotným. Vítězství strhl na svou stranu Okrouhlík (Top Ten Factor Teplice) těsně před Ježkem (Spinning MB – Alpin Pro). Na třetím místě skončil Fojtík (Toyota Dolák) následován Novotným a Hejdukem (oba Top Ten Factor Teplice). Nová posila Top Ten Factor opět prokázala sprintérské kvality a během osmi dnů tak v dresu Top Ten Factor získala vítězství dvou závodů Českého poháru. Na nejvyšším stupni vítězů stanul Okrouhlík, když po bocích mu stáli Ježek, Fojtík, Novotný a Hejduk. Nové složení jezdců Top Ten Factor má kvalitu. Pod Ještěděm ukázalo svoji sílu a schopnost vítězit.