„Byl to opravu zážitek. Víc jsem ve sportu ještě nezažil, byl to strop," tvrdí Tuláček, který závody v skotském Breamaru vyhrál.

Muž, který se může pochlubit téměř dvěma metry a vypracovanou muskulaturou, prožívá skvělou sezonu. Před Breamarem zazářil na Sychrově, kde se tradičně pořádají tuzemské skotské hry. „Podařilo se mi vylepšit tři české rekordy. Nejvíc hod kladivem do dálky, tam jsem rekord posunul z 41 metrů na 45 metrů a 11 centimetrů. To už se pomalu blíží k světovému rekordu, který činí 48,80 cm," vypráví Tuláček.

V Skotsku soutěžil s největšími siláky světa, chyběli pouze dva Američané. I díky tomu Vladislav triumfoval. Před zraky královny Alžběty II. a prince Charlese se zaskvěl při hodu kládou, který patří k nejtradičnějším disciplínám skotských her. „Královna s princem si vybrali právě kládu. Kvůli nim bylo vše přizpůsobené, aby ji viděli. Když přijeli, byl přerušený náš program, zazpívala se britská hymna God Save the Queen a bez rozcvičení se šlo na kládu. Nebyly tři pokusy, ale jen dva, prostě vše bylo udělané tak, aby to mělo spád a královna s princem si užili zábavu," líčí Tuláček.

Jediné, co ho mrzelo, bylo to, že si nemohl s královnou Alžbětou II. podat ruku. „Měla na sobě fialový kostýmek a klobouček. Seděla v takovém altánku a nikoho k ní nepustili, zvlášť cizince ne. Setkala se jen s jedním Skotem, kterého jsem porazil. Ale i tak to bylo perfektní, tenhle zážitek se bude těžko překonávat," ví Tuláček.