Rondo nejprve ve skupině třikrát prohrálo, kromě zmiňovaného debaklu se zástupci hlavního slovenského města ještě padlo s mužstvem London Crusaders těsně 3:4 a se slovenským mistrem, domácí Nitrou 1:3.

Ve čtvrtfinále tak na Teplice čekal nejlepší tým druhé skupiny – švýcarský Oberwil Rebells, pozdější vítěz celého prestižního turnaje. Snaživé Rondo prohrálo 3:7 a z boje o medaile bylo vyřazeno. Přesto ale nesložilo zbraně a následné zápasy o umístnění zvládlo.

S Kladnem sice ještě Severočeši prohráli 1:4, rakouský Klagenfurt ale vyřídili 5:1, vyšla jim i odveta s London Crusaders; za stavu 4:4 rozhodl v prodloužení o zisku páté příčky David Bím, později nominovaný do All stars Světového poháru. „Konečné páté místo je za současné situace pro nás strop," potvrdil předseda Ronda Josef Brda, že Tepličtí se z Nitry vraceli spokojení. „V minulosti už jsem se utkali s českými extraligovým celky, ale týme, které byly v Nitře, se s našimi nedaly srovnávat. Individuálně jsou mužstva ze Slovenska a Švýcarska daleko dál! Zkušenosti, které jsme v Nitře získaly, budou v budoucnu k nezaplacení," dodává.

Z nitranského zápisníku předsedy a hráče Ronda Teplice Josefa Brdy
„Světový pohár v Nitře pro nás začal dalekou cestou po tankodromu D1. Několik nehod a uzávěrek a cesta nakonec trvala autobusem 9 hodin. Na hotelu už panovala obava, jestli dorazíme. Naše výprava 38 lidí obsadila takřka celou kapacitu hotelu, který byl čtyřhvězdičkový, takže na velmi dobré úrovni. Pro hráče byl například připraven wellness a posilovna. Naopak velké překvapení nastalo po příchodu na stadion v Nitře. Na sedm týmu byly připraveny dvě vnitřní kabiny a dvě venkovní buňky, kde nebyl žádný háček, elektřina ani sprcha; kapacita jedné buňky byla tak pro 8 osob s výstrojí. Domácí profesionální tým, měl svou kabinu po celý turnaj Naopak pro osm rozhodčích jsou kabiny dvě, jedna na převlékání a další na občerstvení, které pro ně bylo zdarma přichystáno, nutno doplnit, že hráčům tam byl přístup zakázán. Další překvapení nastalo po příchodu na střídačku, pokud se to takto dá nazvat, dvířka pro vstup na hřiště byla cca 3 metry od rohu hřiště, bylo tak takřka nemožné v druhé třetině při hře vystřídat. Kladně se tak dá hodnotit lékařská služba, která byla po celý turnaj k dispozici, a také kvalita utkání, v týmech ze Slovenska se představilo minimálně 16 mistrů světa z roku 2015. Další doplnění bylo o reprezentanty z ČR. Švýcarský mistr z Oberwilu zase na turnaji ukázal posily z USA i z ČR. Tým z Londýna měl k dispozici také slovenské reprezentanty. Upřímně řečeno, podmínky pro Světový pohár byly v Nitře špatné, při startovném 450 euro až zarážející."