Teplice podobnou volejbalovou show uvidí přesně po dvou letech. V ženském finále Česko-slovenského poháru Prostějov porazil Doprastav Bratislava 3:1 na sety. V mužském finále si České Budějovice „vykleply" Chemesem Huemnné 3:0 na sety.

16. února 2011 byla Stínadla zaplněná. Jak tomu bude ve čtvrtek? „V okolí Teplic je mnoho rekreačních klubů, které vítají jakoukoliv volejbalovou akci na republikové úrovni. Máme tu skvělé zázemí, s organizací pomáhají extraligoví volejbalisté z Ústí nad Labem a ligové dorostenky teplického Šanova. Máme dost dobrovolníků, kteří se rádi zapojí do organizace tak významné akce," říká sportovní manažer SH Teplice Jiří Janoušek. Právě z řad nadšených amatérských volejbalistů se podle něho budou rekrutovat návštěvníci atraktivního duelu. Věří však, že si do hlediště najdou cestu i fanoušci fotbalu, hokeje nebo futsalu, tedy sportů, které v Teplicích nyní, či dříve hrály prim. Pro to, aby do haly dorazilo co nejvíc diváků, dělají pořadatelé maximum. Cenu vstupenek stlačili na minimum. Dospělí tak zaplatí za kvalitní volejbalový zážitek pouze 50 korun, studenti a děti polovinu.

Co se týká pořadatelství a s ním spojených povinností, jsou v Teplicích připraveni na nejvyšší úrovni. Pořadatelství takto prestižního utkání je nezaskočí. Před dvěma lety jsme zde organizovali obě finálová utkání Česko-Slovenského poháru, hrála tu přípravná utkání mužská reprezentace proti Číně, takže organizace se nebojíme. Na utkání Česko-Slovenského poháru přišlo 500 diváků, kteří viděli špičkový volejbal. Z tohoto důvodu jsme se opět zúčastnili výběrového řízení pro pořádání další akce na republikové úrovni," vysvětluje Janoušek  zájem teplické haly o uspořádání volejbalového svátku.

Fanoušci se tedy mají na co těšit, souboje Prostějova s Olympem patří k ozdobám extraligy. Loni spolu tyto celky soupeřily o titul, úspěšnější byly Prostějovanky. Stalo se tak už počtvrté v řadě! V právě probíhající sezoně mají mistryně také lepší vzájemnou bilanci, ve třech zápasech pokaždé vyhrály. Dvakrát se tak stalo až po pětisetové bitvě, nedávno však VK Agel Prostějov vyhrál hladce 3:0.

„Každý zápas je jiný. I když jsme teď Olymp porazili bez ztráty setu, nešlo o tak snadné utkání. Pokud by došlo k vyrovnání na 1:1, mohlo být vše mnohem vyrovnanější. My dobře víme, že soupeř je na tom dobře blokařsky a cítí šanci, že by proti nám aspoň jednou mohl výsledkově uspět. My se naopak musíme vyrovnat s psychickou zátěží u vědomí povinnosti vyhrát," říká před dnešním finálovým duelem prostějovský trenér Miroslav Čada.

Prostějov sužovala celá řada zranění, nyní se ale postupně dává tým dohromady a zdá se, že nabírá výtečnou formu. „Hlavně po vydřeném vítězství na Olympu se děvčata vnitřně uvolnila, od té doby už nejsou v takové křeči a víc si věří. Současně mají z volejbalu větší radost, projev na hřišti je živější, mančaft působí o poznání týmověji," má Čada radost.

Olymp ale nemá co ztratit. Pokud prohraje, nic se neděje, vítězství od něho nikdo nečeká. Pražanky ale touží po skalpu svých rivalek. „Klíčové bude, nakolik se Prostějovu dokážeme vyrovnat útočně. Právě v téhle činnosti nás teď doma jasně předčil a pro holky byl tento zápas poučením, aby si uvědomily, kam patří. Obhájce však hned v nejbližším souboji můžeme mnohem víc potrápit a právě s tím do pohárového finále půjdeme," tvrdí odhodlaně kouč Olympu Praha Stanislav Mitáč.