Úvodní zápas mezi domácí Krupkou a Wolves začne v 9 hodin, poslední duel celodenní podniku, v němž se utkají Sportbar 24 Bílina a Lions Teplice, odstartuje v 19:00. Poté následuje slavnostní vyhlášení vítězů. Krátce před osmou večerní tak bude jeden ze sedmi týmů juchat s pohárem pro nejlepší tým.

„Bude to hodně náročný den. Předpověď počasí není moc příznivá, třicítky nemají hokejbalisté rádi. Každé družstvo odehraje šest zápasů, mezi nimi má ale dostatečný čas na regeneraci, v areálu bude otevřen stánek s občerstvením. Navíc se každé střetnutí hraje pouze na 2 x 8 minut stopovaného času, což není moc. Šanci uspět proto mají i papírově slabší týmy," říká František Bílek, předseda pořadatelského klubu.

Koho řadí mezi favority? „Bezpochyby Legendy RH Dubí, které mají na soupisce pro tento turnaj nejlepšího střelce Teplického hokejbalové ligy Davida Černého, extraligou protřelé Davida Bíma a Daniela Práška a další skvělé hráče. K favoritům řadím také Sanka Tema, což je celek poskládaný Standou Taušem. Figurují v něm rovněž zkušení hokejbalisté. Silná bude Bílina, nevyzpytatelní jsou kadanští Panteři," vyjmenovává Bílek.

Ten se v brance domácí Krupky bude střídat s kolegou Roháčekem. „Pro nás bude turnaj zajímavý hlavně proto, že budeme hrát bez našeho lídra Davida Bíma. Není vyloučené, že nám bude chybět i v mistrovské sezoně, proto bereme turnaj i jakousi zkoušku, jak hrát bez opory," tvrdí šéf žlutočerných.

Kouzelníci do posledních chvil doufali, že za ně nastoupí na jeden zápas Jan Čaloun, zlatý olympionk z Nagana. „Slíbil, že když bude mít čas, tak si za nás zahraje. Nakonec to nedopadlo, má o víkendu golf. Sehnali jsme ale jiného střelce," mrká šibalsky Bílek.