V Krupce bude v sobotu na programu sedmý ročník, poběží se ale už poosmé, v roce 2012 se totiž uskutečnil nultý ročník.

Na akci se podílejí studenti a pedagogové Biskupského gymnázia, Základní školy a Mateřské školy Bohosudov a dobrovolníci Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z.

Charitativní běh Krupkou vypukne u Biskupského gymnázia, Základní a Mateřské školy Bohosudov, konkrétně v areál P. Josefa Cukra po deváté hodině. Od půl desáté začíná prezentace závodníků i nezávodní veřejnosti. Slavnostní zahájení je plánované 9.45 hodin, představí se při něm mažoretky.

V 10 hodin odstartují první kategorie, na trať vyběhnou dívky a chlapci do 12 let. Poté přijdou na řadu další kategorie, jako poslední závod sobotní podnik ozdobí nezávodní veřejnost; jedná se o běh či chůzi pro každého, kdo rád přispěje dobré věci – pro maminky s kočárky, seniory a děti, i třeba s domácími mazlíčky. Startovné pro závodníky činí 50 korun, pro nezávodní veřejnost si výši příspěvku zvolí sama.

Délka trasy je pro děti do 12 let a nezávodní veřejnost 2,3 km, ostatní běží 4,6 km dlouhou trať.

Organizátoři připravili opravdu bohatý doprovodný program, při kterém si přijdou na své i děti, na něž čeká hned několik soutěží nebo i fotokoutek, trampolína, slackline či malování na obličej.