„Po konci sezony jsme museli během měsíce podat přihlášku do 1. ligy, na kterou jsme měli coby vítěz druhé národní ligy právo. Šibeniční termín se nám bohužel nepodařilo splnit, sezonu bychom nedokázali finančně pokrýt. Nechtěli jsme riskovat, že jí kvůli chybějícím penězům nedohrajeme. Hlavním problémem bylo sehnat 40 tisíc korun navíc za chybějící mládež. Tato částka se dává svazu jako kompenzace, když nemáme mládežnická družstva. Považujeme to za nesmysl. Když k ní připočteme výdaje na rozhodčí, dopravu a další položky, vyšplháme se na nějakých 150 tisíc korun za sezonu. To je pro nás strašně moc, oproti výdajům ve druhé lize je to pětkrát více," přiznává bez obalu předseda Ronda Josef Brda.

Teplický klub, jenž má své domácí hřiště v Krupce, protože v lázeňském městě hokejový nebo hokejbalový stánek chybí, tak bude od nového ročníku hrát opět „jen" 2. Národní hokejbalovou ligu. „Zase se budeme prát o titul," slibuje Brda. „Do nové sezony půjdeme ve stejné sestavě, v jaké jsme byli v té předchozí. Hodně se nám v ní dařilo, v play off jsme neprohráli ani jeden zápas. Uvidíme, jak nám to půjde teď. Několik hráčů má zájem za nás hrát, možné je i posílení z řad hokejistů. Pokud vše klapne, tak budou u nás hodně kvalitní hráči. Na jaře jsme už měli k dispozici hokejisty Vervy Litvínov Jurčíka a Kafana, vždy za nás mohou hrát, když skončí hokejová sezona."

Rondo začalo přípravu minulý týden, už o víkendu ho fanoušci můžou vidět v akci při zajímavých zápasech Českého poháru. „Půjde o kvalifikaci na finálový turnaj, do kterého se samozřejmě chceme probojovat, přestože v přípravě nejde tolik o výsledky. Bude se hrát v Krupce, diváci se můžou těšit na extraligovou Elbu, prvoligovou Mladou Boleslav a na naše staré známé Lev Litvínov a Nordics Most. Do finále, které se bude hrát v Mostě, se dostane jen vítěz. Lákadlem je i to, že finále by měla přenášet i Česká televize," hlásí Brda.

V Krupce se bude hrát v sobotu i v neděli, vstupné se neplatí.

Program Českého poháru (Krupka)

Sobota 10. srpna 2013:

10.00:HbC Rondo Teplice - HbC Lev Litvínov
11.30: HC Nordics Most - ELBA DDM Ústí nad Labem
13.00: HbC Tygři Mladá Boleslav - HbC Rondo Teplice
14.30: HbC Lev Litvínov - HC Nordics Most
16.00: ELBA DDM Ústí nad Labem - HbC Tygři Mladá Boleslav

Neděle 11. srpna 2013:

09.00:HbC Rondo Teplice - HC Nordics Most
10.30: HbC Tygři Mladá Boleslav - HbC Lev Litvínov
12.00: ELBA DDM Ústí nad Labem - HbC Rondo Teplice
13.30: HC Nordics Most - HbC Tygři Mladá Boleslav
15.00: HbC Lev Litvínov-  ELBA DDM Ústí nad Labem